[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prezidentka SR prijala zástupcov cirkví a náboženských spoločností
P:3, 12. 01. 2023 12:55, DOM

Bratislava 12. januára (TK KBS) Predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností vo štvrtok 12. januára 2023 prijala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Konferenciu biskupov Slovenska na novoročnom stretnutí zastupoval vojenský ordinár Mons. František Rábek.

Vyhlásenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej po stretnutí s predstaviteľmi cirkví a náboženských spoločností (12. 1. 2023, Prezidentský palác, Bratislava / Zdroj: TASR) 

Prezidentka prijala predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností za okrúhlym stolom. Ako uviedla po stretnutí, hovorili spolu o spolupráci, nádeji, solidarite a jednote. Poďakovala im za prácu, „pretože veľa dobrého bolo urobené aj za minulý rok v prospech ľudí v núdzi na Slovensku,“ uviedla. „Keď som hovorila o spoločenskej situácii, bolo pre mňa zaujímavé počúvať postrehy jednotlivých predstaviteľov cirkví, ako situáciu v spoločnosti hodnotia. Samozrejme, padli aj slová, že cítime vzrastajúce napätie, frustrácie, možno aj stratu nádeje, či sa dá na Slovensku žiť dôstojný život,“ povedala. Od predstaviteľov cirkví podľa jej slov počula i to, že každý predstaviteľ hodnotového alebo názorového sveta, ktorý verí svojím hodnotám, sa cíti na Slovensku byť ohrozený alebo zosmiešňovaný.

„Rozprávali sme sa aj o tom, kde je cesta von, aké sú možné východiská zo situácie, akým spôsobom môže každý pomôcť, aby sa na Slovensku mohlo žiť lepšie,“ poznamenala Čaputová. Podľa jej slov odznela veta aj o tom, „aby sme nepovyšovali konflikty a rozdiely nad spoluprácu.“ Dôležitý bol podľa Čaputovej aj dôraz na konanie, akciu a pomoc. Priblížila, že medzi predstaviteľmi cirkví odzneli aj slová na vzájomnú spoluprácu. Podľa nej sa tak dialo vlani napríklad aj pri pomoci utečencov z Ukrajiny. Hlava štátu zástupcom cirkví a náboženských spoločností poďakovala za ich prácu a vôľu prekonávať rozdielnosti, ktoré sú ľudské, prirodzené a normálne.

Brífing s generálnym biskupom Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku Ivanom Eľkom a predsedom Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR Richardom Dudom (Zdroj: Rádio LUMEN) 

K správe bolo vydané FOTO.( TK KBS, ml, ta; pz ) 20230112025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]