[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšlo januárové číslo časopisu „Cesta“, získať sa dá u predajcov v uliciach
P:3, 09. 01. 2023 09:21, DOM

Bratislava 9. januára (TK KBS) Vyšlo januárové číslo časopisu Cesta (1/2023), získať sa dá u predajcov v uliciach. Prinášame anotáciu čísla, ktorú za redakciu spracoval Peter Kyslan.

-

Januárové číslo (1/2023) časopisu Cesta na tému ILÚZIA je v distribúcii. Podporte kúpou časopisu našich distributérov na celom Slovensku. 

Môžete si prečítať rozhovor s názvom Ilúzie sú len odrazy našich túžob a umenie na ne hľadá odpovede. Zhovárali sme sa s odborníčkou na výtvarné umenie a vysokoškolskou pedagogičkou doc. Mgr. Janou Migašovou, PhD. Pýtali sme sa na miesto a podoby ilúzie vo výtvarnom umení. Okrem iného sa dozviete aj o rozdieloch medzi fikciou a ilúziou.

Na hlavnú tému Ilúzie ponúkame úvahu šéfredaktorky Mgr. Denisy Považanovej nad Ilúziami Slovákov vo voľbách. Autorka kriticky poukazuje na naše ilúzie o dobrých politikoch.

Duchovné slovo Ilúzie alebo radšej realita? a kto mi pomôže o. Jozefa Gaču uvažuje ako neprepadnúť ilúziám života. Neprepadnúť ilúziám života znamená vydať sa na cestu a dať sa Ježišovi dotknúť aj druhýkrát, aby sme nielen videli, ale správne videli.

V novom celoročnom cykle Ísť na všetky periférie predstavujeme zaujímavé a pozornosti hodné združenia, ktoré pomáhajú tým, na ktorých sa zabúda. Predstavíme OZ IPčko, ktoré zdôrazňuje, že mnohí mladí prežívajú krízy, trápia sa a neraz riešia svoju situáciu nesprávne až nešťastne. IPčko vytvára platformy, ktoré pomáhajú mladým v kríze.

Článok PSK informuje o ocenení významných osobností PSK. V poradí 18. ročník Ceny Prešovského samosprávneho kraja a Ceny predsedu Prešovského samosprávneho kraja priniesol mená šiestich laureátov najvyššieho krajského ocenenia za rok 2022.

Môžete si prečítať druhú časť rozhovoru s názvom Moderné a súčasné umenie. Zhovárali sme sa s kurátorkou Slovenskej národnej galérie Dr. Luciou Gregorovou Stach. Hlavná téma bola moderné a súčasné umenie na Slovensku aj vo svete, ale dozviete sa tiež o slovenských autoroch a ich tvorbe.

V svedectve Prejav milosrdenstva – začiatok priateľstva rozpovie krátky príbeh milosrdenstva sr. Alena.

V rubrike Zaujímavosti je predstavený známy Bermudský trojuholník. Od konca štyridsiatych rokov 20. storočia v konkrétnej oblasti Karibského mora zmizol postupne bez zjavných problémov a za jasnej oblohy veľký počet osôb spoločne s lietadlami a plavidlami, ktoré ich prepravovali.

V novej rubrike Obrazy sveta je predstavený obraz Zvestovania. Fra Angelicov oltárny obraz je vynikajúcim príkladom ranorenesančného štýlu, ktorý sa zrodil v 15. storočí vo Florencii. 

Nechýbajú Krížovka, Vtipy a Správy z charít.

TK KBS informoval Peter Kyslan

Facebook avízo( TK KBS, pky, ml; pz ) 20230109022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]