[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Želanie predsedu KBS Mons. Bernarda Bobera k Novému roku 2023 
P:3, 01. 01. 2023 08:00, DOM

Bratislava 1. januára (TK KBS) Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober, želá všetkým požehnaný a milostivý rok 2023. 

V prvý deň Nového roka a v deň slávnosti Panny Márie Bohorodičky a Kráľovnej pokoja, a pre našu vlasť významného 30. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky, rád využívam príležitosť k poďakovaniu všetkým, ktorí sú budovateľmi pokoja, vzájomného dialógu, ako aj kultúrnych, národných a duchovných hodnôt.

Ďakujem tiež každému, kto svojou prácou, námahou, umom, schopnosťami a najmä láskou prispel k ľudskému i duchovnému povzneseniu nášho každodenného života, ako aj vzájomnej spolupráce, počúvania sa a tolerancie pre dobro všetkých občanov Slovenska.

Milí bratia a sestry, drahí priatelia, v našich chrámoch nás dnes žalmista pozýva k tejto modlitbe: „Bože, buď nám milostivý a žehnaj nás; a tvoja tvár nech žiari nad nami, aby sa tvoja cesta stala známou na zemi a tvoja spása medzi všetkými národmi.“

S vďakou za dar života, pokoja a mieru v našej vlasti sa s úpenlivou prosbou obraciame k milosrdnému Bohu, aby uschopnil srdcia mocných a zodpovedných tohto sveta k ukončeniu vojny a nastoleniu mieru a pokoja všade tam, kde zúria boje, umierajú a trpia nevinní ľudia - najbližšie u našich východných susedov na Ukrajine. 

Napriek všetkým problémom a ťažkostiam, s ktorými spoločnosť zápasí, Vám zo srdca želám veľa odvahy, sily, nádeje, dobrej vôľe, ako aj pevného zdravia a vďačnú radosť z každého dňa.

Nech na Vás všetkých spočinú v hojnej miere Božie požehnanie a ochrana našej nebeskej Matky.

_
K tomuto želaniu sa pripája aj Generálny sekretariát KBS.( TK KBS, bb, ml; pz ) 20230101002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]