[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 04. 2024   Meniny má Ervín      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rozlúčku s prof. Krčmérym prinesú TV LUX a TA3, prinášame pokyny pre médiá
P:3, 28. 12. 2022 19:44, DOM

Bratislava 28. decembra (TK KBS) Vo štvrtok 29. decembra 2022 o 12:00 prinesie Televízia LUX a TA 3 mimoriadne priamy prenos pohrebnej svätej omše za prof. Vladimíra Krčméryho z Kostola sv. Vincenta de Paul z Bratislavy - Ružinova. Hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

Smútočné príhovory prednesú: manželka Terézia a deti Michal, Monika, Lucia a Dominika; Eduard Heger, predseda vlády SR; Nicola Girasoli, apoštolský nuncius na Slovensku; prof. Marek Šmíd, dekan Teologickej fakulty Trnavskej univerzity sa prof. Juraj Benca, rektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety.


Informácie pre médiá (o poslednej rozlúčke) 

Vážení zástupcovia médií,

enormný mediálny záujem o pokrytie zajtrajšej (29.12.2022) poslednej rozlúčky s Vladimírom Krčmérym vnímame ako ocenenie jeho životného diela a služby druhým. Zaslúži si dôstojnú rozlúčku a sme radi, že ako predstavitelia médií ju chcete sprostredkovať širokej verejnosti. 

Z ľudského hľadiska, pevne veríme, istotne chápete, že to pre rodinu a blízkych budú veľmi citlivé chvíle. 

Aby sme v čo najväčšej miere vyhoveli záujmu verejnosti a médií a zároveň zohľadňujúc potreby rodiny a rešpektujúc liturgické obrady, rozhodli sme sa vytvoriť nasledovný priestor pre mediálne pokrytie:

I) priamy prenos

Priamy prenos z bohoslužby, ktorá sa začne o 12:00, bude dostupný prostredníctvom živého vysielania v réžií rehole Vincentínov (správcov kostola). Bude dostupný na tomto linku, pričom prenos budú tiež vysielať televízie TA3 a TV Lux. 

II) fototermín

Počas spomienkových obradov budú k dispozícií 2 fototermíny. 

1. o cca 11:53, resp. hneď po ukončení kladenia vencov čestnou strážou k truhle zosnulého. V tom čase už v kostole budú prítomní takmer všetci hostia, vrátane viacerých ústavných činiteľov, či osobností verejného života

2. počas príhovorov v závere bohoslužby (cca od 13:15 - do 13:30). S príhovorom o.i. vystúpia aj J.E. Nicola Girasoli, apoštolský nuncius na Slovensku, či Eduard Heger, predseda vlády SR

Prosíme o rešpektovanie pokynov organizátorov, ktorí na mieste vyznačia priestory na fototermíny a radi usmernia prítomných zástupcov médií. V ostatných častiach kostola nebude možné vyhotovovať počas smútočných obradov vyhotovovať fotografie. A by bol záujem o dodatočné fotografie z bohoslužby, vieme ich poskytnúť v prípade záujmu po skončení. Počas fototermínov zároveň prosíme o rešpektovanie súkromia najbližších pozostalých. 

Otec rád a ochotne komunikoval a spolupracoval s mnohými z Vás. Pevne veríme, že aj takouto vzájomnou spoluprácou napomôžeme k tomu dôstojnému priebehu poslednej rozlúčky tak, aby bolo o nej možné z Vašej strany dostatočne informovať verejnosť pri rešpektovaní elementárneho súkromia rodiny a blízkych. 

S pozdravom v mene smútiacej rodiny,

Michal Krčméry

Zdroje: TV LUX / TA 3 / Rodina Krčméryová ( TK KBS, ml, rkr; pz ) 20221228015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]