[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vianočné číslo Slova upúta čitateľov netradičnou ikonou Narodenia Pána
P:3, 22. 12. 2022 11:09, DOM

Bratislava 22. decembra (TK KBS) Vianočné číslo časopisu Slovo, ktoré vyšlo ako dvojčíslo 23 - 24, upúta čitateľov netradičnou ikonou Narodenia Pána.

Na prvej strane sa začína úvodník šéfredaktora Juraja Gradoša o tom, ako je toto možno posledný výtlačok Slova, ktorý držia mnohí čitatelia v rukách, vzhľadom na pokles čitateľov pre zhoršenú ekonomickú situáciu. Všetkým, ktorí so Slovom putovali cestou viery až do týchto chvíľ, ďakuje a vyjadruje nádej, že týmto sa spoločná cesta ešte nekončí.

V Jednohubkách viery sa vladyka Cyril Vasiľ zamýšľa nad cirkevným prikázaním Podporovať cirkevné ustanovizne. Oblasť štedrosti, peňazí a nakladania s nimi bola, je a bude delikátna – a to aj v Cirkvi, ba dalo by sa povedať, že najmä v Cirkvi. Renáta Madzinová ponúka čitateľom svoj pohľad na modlitbu, najmä keď človek večer zistí, že svet opantal a prehlušil celý jeho deň, a nenašiel si ani minútu, ktorú by strávil s Pánom. Ján Pavlovský približuje modlitbu povečeria, ktorá sa slúži aj v predvečer Narodenia a Bohozjavenia. Človek po západe slnka hodnotí uplynulý deň. Na jednej strane vidí, že Boh mu preukázal mnoho dobrodení a požehnania, na druhej strane vidí svoje hriechy a slabosti, do ktorých vedome alebo nevedome upadol.

Vo svedectve sa Magdaléna a Ján Rusiňákovci podelili o to, ako ich Boh napriek neplodnému manželstvu obdaril deťmi a ako sa naučili milovať cudzie dieťa. Na ďalších stranách redaktorka Adriana Matoľáková prináša reportáž o vianočných zvyklostiach vo vybraných krajinách sveta – Nemecku, Grécku, Taliansku, Anglicku a Španielsku. Otázku o tom, ako prežíval Vianoce kedysi a ako dnes, zodpovedal vladyka Milan Lach z ďalekej Parmy v USA.

TK KBS informoval Richard Fučko( TK KBS, rfu, ml; pz ) 20221222023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]