[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 03. 2024   Meniny má Fridrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Átrium Dobrého pastiera prináša pred Vianocami knižné novinky
P:3, 16. 12. 2022 09:16, DOM

Bratislava 16. decembra (TK KBS) Občianske združenie Átrium Dobrého pastiera od roku 2018 odborne vedie a podporuje 60 miest, ktoré pracujú metódou Katechéz Dobrého pastiera. V týchto dňoch vstúpilo do piateho roku svojej existencie. Počas tohto obdobia zorganizovalo 5 certifikovaných formačných kurzov so zahraničnými lektormi, ktoré úspešne absolvovalo 145 účastníkov. Tieto kurzy obsahujú 120 hodín prednášok, praktických prezentácií, výroby materiálu a modlitby a ich absolvovanie je nevyhnutné k práci s deťmi v Átriu.

Počas doterajšieho štvorročného fungovania preložilo a vydalo občianske združenie Átrium Dobrého pastiera štyri základné publikácie programu. Vo vydavateľskej činnosti sa sústredí nielen na átriá a ich potreby, ale snaží sa napĺňať aj potreby rodín. Preto v tomto predvianočnom období, pripravilo pre rodičov praktickú príručku s názvom Advent v rodine. Príručka ponúka na každý adventný týždeň jednu tému, nad ktorou sa môžu rodičia spolu s deťmi zamýšľať a hlbšie prenikať do tajomstva Vtelenia. Pripravuje sa aj ďalšia príručka pre rodiny s názvom Vianoce v rodine, ktorá prinesie praktické rady, ako sa spolu s deťmi zamerať na podstatu Vianoc - narodenie Ježiša - Spasiteľa sveta.

Pred koncom roka prináša občianske združenie knižnú novinku - Náboženský potenciál dieťaťa vo veku 6-12 rokov. Autorka knihy Sofia Cavalletti ponúka čitateľom pohľad na to, ako dieťa v tomto veku objavuje tému zmluvy medzi Bohom a človekom a nachádza v nej svoje miesto: „Získať orientáciu v čase a v dejinách je nevyhnutné na to, aby si osoba našla svoje miesto a sformovala sa v realite. Na získanie tejto orientácie sa ako primeraný nástroj ukázalo biblické posolstvo, pevne zakorenené v dejinách.“

Jedným z cieľov občianskeho združenia je aj podpora miest, ktoré pracujú metódou Katechéz Dobrého pastiera. Aj preto spustili darcovskú výzvu s názvom Darujme deťom pod stromček vieru. Katarína Prnová, jedna z organizátoriek výzvy, o nej hovorí: „Touto darcovskou výzvou by sme chceli podporiť všetkých 60 miest na Slovensku, ktoré s radosťou otvárajú deťom dvere k Bohu. Verím, že k tomu nás povoláva sám Ježiš, keď hovorí: „Nechajte deti a nebráňte im prichádzať ku mne, lebo takým patrí nebeské kráľovstvo.“ (Mt 19,14)

Viac informácií o koncepte Katechéz Dobrého pastiera nájdete na www.katechezydp.sk.

TK KBS informovala Mária Sroková( TK KBS, msr, ml; pz ) 20221216021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]