[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 07. 06. 2023   Meniny má Róbert      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do saleziánskej rodiny pribudli desiati noví saleziáni - spolupracovníci
P:3, 15. 12. 2022 10:56, DOMFoto: saleziani.sk


Michalovce 15. decembra (TK KBS) Po siedmich rokoch od posledných prísľubov prijalo michalovské stredisko saleziánov spolupracovníkov dvoch nových členov. V Prešove rozšírili ich rady ôsmi ašpiranti.

Michalovskí saleziáni spolupracovníci sa stretli na konferencii miestneho strediska. Jej obsahom bolo zhodnotenie uplynulého roka a predstavenie Hesla na rok 2023. Hlavný predstavený don Ángel Fernández Artime v ňom vyzdvihuje dôležitosť laikov v saleziánskych dielach a ich miesto a úlohu v budovaní jednoty spoločenstva.

Nosnou udalosťou dňa boli prísľuby ašpirantov Michala Kobana a Kristiána Šiketa, ktorí sa po dvoch rokoch svojej formácie rozhodli spečatiť rozhodnutie pre saleziánske laické povolanie. Pod vedením formátoriek a pod sprevádzaním dona Petra Hraboveckého získavali poznatky zo saleziánskej spirituality a aj sami sa delili o svoje skúsenosti z dlhodobého pôsobenia v stredisku.

Cez stretnutia s členmi miestneho strediska spolupracovníkov a účasťou na duchovných obnovách sa postupne začleňovali do spoločenstva, do ktorého slávnostným prísľubom vstúpili. Do združenia ich prijal zástupca provinciálnej rady Peter Harčár a odovzdal im Projekt apoštolského života. Tieto pravidlá sa ašpiranti svojím prísľubom zaviazali napĺňať.

Na sviatok Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, 8. decembra, v kostole sv. Jána Bosca v Prešove zložili pri slávnostnej svätej omši osobné prísľuby a boli prijatí do Združenia saleziánov spolupracovníkov ôsmi noví členovia.

Prešovské stredisko saleziánov spolupracovníkov bolo pre veľký počet členov v minulosti rozdelené do dvoch skupín na stredisko Sever a stredisko Juh. K stredisku Sever boli pričlenení manželia Eliášoví z Lipoviec, manželia Jurkoví a Potočňákoví z Prešova. K stredisku Juh sa pripojili Agáta Berková z Prešova a Martin Šima z Teriakoviec.

Slávnostnú svätú omšu celebroval don Ondrej Puček a koncelebrantom bol don Milan Ficík. V homílii kňaz povzbudil nových členov: „Nebojte sa novej úlohy, ktorá vás čaká, a to šíriť katolíckeho ducha tam, kde vás Pán postaví.“

Zdroj: saleziani.sk( TK KBS, sal, ml; pz ) 20221215018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]