[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 07. 06. 2023   Meniny má Róbert      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pomoc saleziánov a saleziánskej rodiny pre Ukrajinu neustále pokračuje
P:3, 15. 12. 2022 10:39, ZAHFoto: Iakob Tunievi Photography


Ukrajina 15. decembra (TK KBS) Pomoc Ukrajine, nastavenie jej fungovania a spolupráca do ďalších mesiacov. To bolo cieľom stretnutia členov Don Bosco Network vo Varšave, kde vycestovali aj zástupcovia zo Slovenska. Neskôr navštívili aj saleziánov v Ľvove, ktorí sa aj napriek ťažkému obdobiu v krajine stále snažia o svoju činnosť medzi deťmi a mladými. Či už na ich miestnej technickej škole, kde aktuálne študuje 180 žiakov v odboroch kuchár, stolár, automechanik a IT alebo medzi chlapcami v rodinnom dome Pokrova. Tu funguje aj reštaurácia, ktorá denne ponúka jedlo nielen zamestnancom a chlapcom, ale komukoľvek, kto ich navštívi. Tiež pečú chlieb a iné pečivo, ktoré sa vozí do východnejších miest.

Každý deň trávia aj niekoľko hodín skrytí v bunkroch, keďže siréna sa rozoznieva vždy v prípade nebezpečenstva. Saleziáni v Ľvove sa tiež starajú o chod moderného mestečka pre utečencov Mariapol, kde vyše tristo ľuďom poskytujú ubytovanie, stravu aj program pre deti a mladých. Okrem toho každý týždeň jeden zo saleziánov vozí jedlo, oblečenie či iné materiálne potreby ľuďom na východe, priamo do vojnových oblastí. SAVIO o. z. spolu so saleziánmi a celou saleziánskou rodinou pokračujú v podpore ľudí postihnutých vojnovým konfliktom na Ukrajine. Podávajú pomocnú ruku všetkým, ktorí to potrebujú, napríklad aj v ubytovacom zariadení pre utečencov v Gabčíkove, kde DOMKA – Združenie saleziánskej mládeže realizuje vďaka dobrovoľníkom voľnočasové aktivity pre deti a mladých. Na Slovensku sú aj naďalej ubytovaní 12 chlapci z rodinného domu Pokrova, ktorí tu pokračujú vo svojom štúdiu. Cez túto stránku môžete poskytnúť dar, ktorý s vďakou využijeme na pomoc ľuďom z Ukrajiny, o ktorých sa starajú a na podporu potrieb saleziánskej rodiny priamo na Ukrajine.

Zdroj: savio.sk( TK KBS, sa, ml; pz ) 20221215017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]