[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 06. 2023   Meniny má Xénia, Oxana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rómska komunita na Orechovom dvore v Nitre ďakovala aj biskupstvu
P:3, 15. 12. 2022 09:52, DOMFoto: Archív Biskupstva Nitra


Nitra 15. decembra (TK KBS) Na Orechovom dvore v Nitre sa 14. decembra 2022 uskutočnilo ďakovné kultúrne predvianočné predstavenie rómskej  komunity žijúcej v tejto časti mesta Nitra. V novom komunitnom centre vystúpili matky s najmenšími deťmi z materského centra, ako aj deti z materskej škôlky a základnej školy.

Kultúrny program s vianočnou tematikou nacvičili a predviedli pod vedením rehoľnej sestry Felicity a komunitného pracovníka, ako prejav vďaky za pomoc, podporu a starostlivosť, ktorej sa im v neľahkých životných podmienkach dostáva zo strany Nitrianskeho biskupstva, mesta Nitra a Maltézskej pomoci Slovensko. Deti dostali od nitrianskeho biskupa Viliama aj darčeky, ktoré budú môcť využiť na zábavu i tvorivé aktivity a vzdelávanie.

Slávnosť sa konala za účasti nitrianskeho biskupa Viliama Judáka, kňazov poverených starostlivosťou o Rómov, primátora mesta Mareka Hattasa, poslancov nitrianskeho mestského zastupiteľstva, vedúceho nitrianskeho centra Maltézskej pomoci Slovensko Jána Vanča, vedúcej odboru sociálnych vecí Nadi Šimovej, sociálnych pracovníkov, pedagógov ZŠ na Novozámockej ulici  v Nitre – Dolných Krškanoch, rehoľných sestier Misijnej kongregácie služobníc Ducha Svätého, Inštitútu dcér Márie Pomocnice – Saleziánok a pracovníkov komunitného centra na Orechovom dvore.

Kultúrny predvianočný program rómskych detí z tejto komunity bol prejavom dosiahnutých výsledkov v procese socializácie a formácie marginalizovanej skupiny obyvateľov žijúcich v tejto komunite, ale aj svedectvom ich živého záujmu o kresťanské hodnoty, ktoré sú v období Vianoc mimoriadne aktuálne a ktoré tak potvrdzujú aj zmysluplnosť aktivity Nitrianskeho biskupstva i mesta Nitra v tejto oblasti.

Biskup Viliam v tomto duchu 14. decembra 2022 navštívil aj Komunitu kráľovnej pokoja v Močenku, a pre deti a mládež, o ktorú sa v nej starajú taktiež odovzdal darčeky, ako prejav pozornosti a záujem Nitrianskeho biskupstva o ich osudy a vytváranie podmienok pre život, formáciu aj vzdelávanie.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20221215014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]