[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Finančná správa a Maltézska pomoc doviezli na Ukrajinu pomoc za 25 tisíc eur
P:3, 14. 12. 2022 16:30, DOM

Ukrajina 14. decembra (TK KBS) Zamestnanci Finančnej správy SR vyzbierali 13 400 eur, ktoré darovali Maltézskej pomoci Slovensko na nákup humanitárnej pomoci pre Ukrajinu. Charitatívna organizácia, ktorá ľuďom zasiahnutým vojnou pomáha už od jej vypuknutia, túto sumu navýšila a spolu s finančnou správou doviezla humanitárnu pomoc v hodnote takmer 25 tisíc eur do Kirovohradskej oblasti na Ukrajine. „Som hrdý a vďačný za kolegov, ktorí nie raz preukázali svoju ľudskosť a neváhajú pomôcť aj nad rámec svojich služobných úloh. Teší ma, že sme aj týmto spôsobom mohli pomôcť ľuďom, ktorí to aktuálne veľmi potrebujú,“ uviedol prezident finančnej správy Jiří Žežulka.

Maltézska pomoc Slovensko poskytuje pomoc ľuďom unikajúcim pred vojnou na Ukrajine priamo na hraničnom priechode Vyšné Nemecké, prevádzkuje ubytovacie zariadenia pre ukrajinské matky s deťmi a zabezpečuje pravidelný transport humanitárnej pomoci na Ukrajinu. Maltézska pomoc za 25 tisíc eur nakúpila generátory, potraviny, ošatenie, hygienické a dezinfekčné prostriedky, deky, spacie vaky a matrace.

Humanitárna pomoc bola 12. decembra 2022 doručená do obce Petrove v Kirovohradskej oblasti. V spolupráci s Generálnym konzulátom SR v Užhorode bude rozdistribuovaná medzi 1250 presídlencov z najpostihnutejších oblastí Ukrajiny (z toho 350 detí) a medzi ďalších ľudí v núdzi. Prezident finančnej správy poďakoval občianskemu združeniu ako aj Generálnemu konzulátu SR v Užhorode za rýchle doručenie pomoci na Ukrajinu, ako aj doterajšiu spoluprácu.

„S finančnou správou úzko spolupracujeme na hraničnom priechode Vyšné Nemecké od vypuknutia vojny na Ukrajine. Tešíme sa, že sme túto spoluprácu mohli rozšíriť aj na pomoc priamo na Ukrajine,“ uviedol prezident Maltézskej pomoci Slovensko Július Brichta. „Vďaka spolupráci s pánom Pavlom Pánisom, generálnym konzulom SR v Užhorode a miestnymi samosprávami vieme adresne pomôcť viac ako tisícke ľudí v núdzi,“ doplnil Brichta.

Pomoc finančnej správy a Maltézskej pomoci ocenil aj Pavol Pánis, generálny konzul SR v Užhorode.  „Rád by som poďakoval finančnej správe, pánovi prezidentovi Žežulkovia Maltézskej pomoci Slovensko, pánovi prezidentovi Brichtovi, že ich organizácie veľmi rýchlo reagujú na potreby našich ukrajinských priateľov. Humanitárna pomoc bude doručená ľuďom, ktorí ju potrebujú, a tým, ktorí sa nemohli dostať z postihnutých oblastí. Veľmi by som si prial, aby sme takto o rok mohli pomáhať nášmu susedovi v mieri,“ uviedol Pánis.( TK KBS, sb, rp; pz ) 20221214032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]