[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 06. 2023   Meniny má Xénia, Oxana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Centrum podpory Košice pripravuje pohostenie pre ukrajinských odídencov
P:3, 14. 12. 2022 11:21, DOMCentrum podpory Košice

Foto: ADCH Košice


Košice 14. decembra (TK KBS) Centrum podpory na Moyzesovej 24  v Košiciach, ktoré spravuje Arcidiecézna charita Košice, pripravuje pre odídencov z Ukrajiny vianočné pohostenie. V pondelok 19. decembra sa od 10:00 hodiny uskutoční stretnutie jednotlivcov i rodín v priestoroch Rodinného spoločenstva ECAV (Zvonárska 23). Okrem vianočných jedál a kolied pre najmenších pripravujú mikulášske balíčky.

„Súčasťou programu budú ukrajinské i slovenské vianočné jedlá a nápoje, koledy a nálada, ktorou chceme ukrajinským priateľom vytvoriť kúsok Vianoc,“ približuje Silvia Hrabčáková z Arcidiecéznej charity Košice. Počas podujatia bude mať vystavené svoje umelecké diela ukrajinský akademický maliar V. A. Kovalevski. Ako sám tvrdí, kvôli vojne sa stal utečencom a aktuálne je v starostlivosti Charitného domu sv. Edity Steinovej vo Vojčiciach.

Centrum podpory Košice na Moyzesovej ulici je jedným zo zariadení Arcidiecéznej charity Košice, ktoré vznikli v dôsledku vojnového konfliktu na Ukrajine a potreby napomôcť pri integrácii odídencov.

Pracovný tím tvorený z ukrajinských aj slovenských sociálnych pracovníkov, psychológov a humanitárnych pracovníkov poskytuje v centrách služby už 8 mesiacov. „Za celé obdobie sme v charitných centrách podpory pomohli opakovane viac ako 2 000 Ukrajincom, ktorí našli dočasnú pomoc v mestách, kde pôsobíme. Spoločne sme vykonali až 20 500 intervencií,“ približuje Silvia Hrabčáková, hovorkyňa košickej charity.

Ako dodáva, poskytované služby vychádzajú z potreby odídencov, ale aj možností, ktoré charita má. „Centrá sú primárne zamerané na integračné aktivity pre deti, dospelých aj seniorov. Obľúbené sú skupinové podporné terapie, individuálna psychosociálna pomoc, kreatívne a športové workshopy. Prirodzene najväčší záujem je o humanitárnu pomoc v podobe potravinovej podpory, hygienických potrieb a oblečenia.“ V košickom Centre podpory majú evidovaných viac ako 800 príjemcov pomoci.( TK KBS, shr, ml; pz ) 20221214022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]