[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 06. 2023   Meniny má Xénia, Oxana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mladé sestry vytvorili radostné spoločenstvo na stretnutí Interjuniorátu
P:3, 13. 12. 2022 14:34, DOMFoto: Archív KVRPS


Badín 13. decembra (TK KBS) Lepšie spoznať sa a vzájomne zdieľať svoje skúsenosti. To bol cieľ celoslovenského stretnutia mladých sestier s dočasnými sľubmi z rôznych kongregácií. Zišli sa od 9. do 11. decembra v Dome Xaver v Badíne.

„Po pauze spôsobenej pandémiou sme sa už veľmi tešili na celoslovenské stretnutie sestier s dočasnými sľubmi,“ podelila sa sestra Zuzana, jedna z účastníčiek interjuniorského stretnutia. Pod vedením lektorky sr. Miroslavy Lukčikovej, CJ sa zamýšľali nad identitou zasvätenej ženy a tiež vytvorili veselé neformálne spoločenstvo.

„Témy vlastnej hodnoty, identity ženy a dávaní slobodných a zodpovedných odpovedí v živote sa hlboko dotýka aj zasvätených žien. V dnešnej dobe sa potrebujeme neustále pýtať a hľadať svoj obraz v Kristovej tvári. Sme pozvané hľadať v osobnom dialógu so Zmŕtvychvstalým odpoveď na otázku, „Žena, koho hľadáš“? Počas týchto dní sme sa hlbšie ponárali do seba a boli v kontakte so sebou ako ženou, stvorenou na Boží obraz,“ povedala prednášajúca.

Takmer 40 sestier z 13 rehoľných kongregácií a inštitútov tak vďaka organizátorkám i podpore KVRPS dostalo možnosť prehlbovať sa v spiritualite a vytvárať dôležité kontakty pre budúcu spoluprácu v rámci reholí.

A ako tento víkend hodnotili sestry juniorky? „Vďaka, že to boli témy, z ktorými sa denne stretávame, takže tie poznatky a výstupy z reflexií môžeme začať praktizovať hneď,“ uviedla jedna z nich. „Veľmi aktuálne, presne do života – to, čo riešim,“ pridala sa ďalšia. „Som veľmi vďačná za prijatie, uvoľnenú atmosféru, spontánnosť, smiech, vzájomne počúvanie,“ ocenila ďalšia. „Som rada za možnosť spoznať aj ďalšie nové sestry, vnímať bohatstvo, ktoré na Slovensku máme,“ uviedla ďalšia sestra. „Milé, sesterské spoločenstvo, dobrá atmosféra. Bolo dobré spoznať nové sestry a stretnúť sa aj s tými, ktoré už poznám,“ dodala ďalšia sestra.

Zdroj: kvrps.sk sr. Zuzana Škrinárová, SSS( TK KBS, zs, ml; pz ) 20221213027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]