[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 04. 2024   Meniny má Marcel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kardinál Krajewski na Ischii, ponorenej v žiali po živelnej pohrome
P:3, 09. 12. 2022 23:06, ZAH

Vatikán 9. decembra (RV) Pápežský almužník kardinál Konrad Krajewski vo štvrtok 8. decembra prejavil blízkosť a solidaritu Svätého Otca obyvateľom talianskeho ostrova Ischia, zasiahnutým pred dvoma týždňami tragickým zosuvom pôdy. Vyslanec pápeža navštívil niektorých pozostalých 12 obetí, ktoré si vyžiadala živelná pohroma a odovzdal im ruženec požehnaný Svätým Otcom. „Žiaľ sa nedá zotrieť, no možno ho niesť spoločne“, povedal kardinál Krajewski.

Medzi obeťami bolo niekoľko detí. Pápežský almužník trúchliacim ženám pobozkal ruky. Toto gesto komentoval slovami:

„To, že sa táto návšteva koná na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie, má osobitný význam. V tvárach starých mám, tiet a žien som rozpoznal kalváriu Márie, ktorá prišla o syna, ktorého sprevádzala až do posledného dychu“.

Hneď prvou rodinou, ktorú kardinál Krajewski navštívil, boli rodičia, ktorým lavína bahna zobrala tri deti. Najmladšie z nich malo šesť rokov. Celkovo najmladšou obeťou katastrofy bolo len 22 dňové bábätko, ktoré voda odniesla spolu s jeho rodičmi.

K nešťastiu došlo 26. novembra, keď po silných búrkach došlo k silným zosuvom pôdy a z vrchu Monte Epomeo sa na obydlia začal valiť prúd vody a bahna.

„Mnohí sa ma pýtajú, čo existuje po smrti a či sa stretnú so svojimi príbuznými. Ja odpovedám, že treba veriť v zmŕtvychvstanie aj keď ten čas nepoznáme. Mnohí tunajší ľudia majú vieru, dôverujú v Boha, je to niečo naozaj krásne a som presvedčený, že v tomto poklade viery sa dá nájsť východisko“.

Pripomeňme, že svojho almužníka pápež vyslal na ostrov Ischia už v roku 2015 po silnom zemetrasení.( TK KBS, RV, zk; rp ) 20221209042   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]