[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nepoškvrnené počatie Panny Márie oslávili mariánskou akadémiou
P:3, 09. 12. 2022 09:44, DOM

Košice 9. decembra (TK KBS) Vo štvrtok Cirkev slávila slávnosť Nepoškvrneného počatia preblahoslavenej Panny Márie. V Kňazskom seminári sv. Karola Boromejského v Košiciach to bol výnimočne slávnostný deň, zvlášť pre tretiakov a piatakov. V seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho bola slávnostná svätá omša, ktorej predsedal košický pomocný biskup, Mons. Marek Forgáč.

Pred svätou omšou biskup Forgáč požehnal bohoslovcom tretiakom reverendy a superpelície a bohoslovcom piatakom breviáre. Následne si tretiaci po prvýkrát obliekli reverendu. Je to ďalší malý krok na ceste ku kňazstvu. Nasledovala svätá omša, pri ktorej bol bohoslovec z tretieho ročníka Daniel Dzuriš prijatý medzi kandidátov diakonátu a kňazstva.

Kosice, kandidat, diakon

Po svätej omši nasledovala Mariánska akadémia, ktorú tento rok pripravili piataci. Táto akadémia má už dlhoročnú tradíciu, avšak posledné dva ročníky sa pre pandemické obmedzenia nemohli uskutočniť. Svojim slovom sa prihovoril Juraj Feník, ktorý na Teologickej fakulte v Košiciach vyučuje biblickú teológiu.

Kňaz Juraj hovoril o Panne Márii ako o tej, ktorá síce málo hovorí, ale veľa počúva. Spevom všetkých prítomných obohatila známa speváčka Hanka Servická. Bohoslovec Šimon Mesarč do programu akadémie prispel prednesom svojej básne Roste nebesia. V závere akadémie sa prihovoril aj biskup  Forgáč a po jeho požehnaní všetci spoločne zaspievali pieseň Mária, Ochrana.

TK KBS informoval Jaroslav Grocký( TK KBS, jg, ml; pz ) 20221209021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]