[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Seminaristi z Košíc vo farnosti sv. Jána Krstiteľa v Rimavskej Sobote
P:3, 07. 12. 2022 10:05, DOM

Rimavská Sobota 7. decembra (TK KBS) Prvý decembrový víkend sa seminaristi 3. a 4. ročníka z Kňazského seminára sv. Karola Boromejského vybrali do farnosti sv. Jána Krstiteľa v Rimavskej Sobote.

V piatok sa zúčastnili svätej omše za účasti detí, ktorú celebroval miestny dekan a generálny vikár Rožňavskej diecézy Rastislav Polák. Po skončení mali prezentáciu pre farníkov, v ktorej priblížili ľuďom život v seminári. Po svätej omši nasledovala večera a spoločný večer s dekanom a kaplánom. Dekan Polák seminaristom rozprával skúsenosti zo svojej kňazskej služby. Povzbudil ich a poukázal na otvorenosť srdca, ale aj fary pre ľudí. „Ak zavrieme svoje srdce a dvere fary, tak nemôžeme čakať, že k nám niekto príde,“ uviedol.

V sobotu mali rorátnu svätú omšu a po nej nasledovala fatimská sobota. Dopoludnie trávili na návštevách. Prijali aj pozvanie k rodine, kde ich manželia povzbudli a podelili sa o svoje svedectvo, kedy nemohli mať dlhšiu dobu deti. Po modlitbe, dôvere v Boha a púti na Staré hory, kde prosili Pannu Máriu o počatie dieťaťa, sa stal zázrak a dnes majú päť zdravých detí. V nedeľu sa rozdelili na dve skupiny. Jedna skupinka išla na filiálky s kaplánom Tomášom, druhá ostala vo farskom kostole s p. dekanom.

„Ďakujeme kňazom a farníkom Farnosť Rimavská Sobota, Rímskokatolícka cirkev, za prijatie a starostlivosť počas dní, ktoré sme mohli stráviť  spolu s vami. Pánovi dekanovi osobne ďakujeme za jeho príklad dobrého pastiera, za jeho otvorené srdce, či pre spolubratov v kňazstve alebo farníkov, keď im otvára nielen svoje srdce ale aj dvere fary. A tak sa tam všetci môžu cítiť "ako doma". My si z vašej farnosti nesieme pekne zážitky, nové priateľstvá a povzdbudenie do ďalších dní nášej formácií na ceste za kňazstvom,“ napísali bohoslovci.

Zdroj: Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach( TK KBS, ks, ml; pz ) 20221207015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]