[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 06. 2023   Meniny má Xénia, Oxana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšla nová spoločenská hra o svätom Mikulášovi
P:3, 05. 12. 2022 16:11, DOMNová spoločenská hra o Mikulášovi

Foto: ts ke


Košice 5. decembra (TK KBS) Gréckokatolícka eparchia Košice v spolupráci s občianskym združením Byzantinos vydali v tomto predvianočnom čase spoločenskú hru Mikuláš ide k nám ide. Námetom bola spoločenská hra s podobným názvom, ktorá vznikla na Ukrajine. V prípade slovenského vydania nejde len o doslovný preklad. Autori sa snažili prispôsobiť sprievodné texty deťom na Slovensku tak, aby okrem života sv. Mikuláša – občas spájajúceho skutočné i legendárne prvky – spoznali aj miesto a úlohu sv. Mikuláša v tradícii Cirkvi a kultúre či geografii Slovenska.

Súčasťou balenia je okrem herného plánu, hracích figúrok a návodu aj brožúrka, ktorú by si mali spoločne prečítať rodičia s deťmi. Zoznámenie sa s jej obsahom je dôležité pre samotnú hru. V priebehu hry sa hráči zastavujú na jednotlivých políčkach hracieho plánu a snažia sa správne odpovedať na otázky zo života sv. Mikuláša. Súčasťou balenia sú aj kartičky s dobrými a zlými skutkami. Malí hráči sa oboznamujú s postojmi a hodnotami sv. Mikuláša, aby vedeli správne reagovať v jednotlivých každodenných situáciách. Dôležitou súčasťou sú aj kartičky s konkrétnymi aktivitami, ktoré majú počas hry deti zrealizovať.

Hra môže poslúžiť ako hodnotný vianočný dar. Jej cieľom je totiž spojiť rodiny pri spoločnom aktívnom trávení voľného času, zábave či obohatení sa o nové informácie zo života svätého Mikuláša. Predovšetkým však chce povzbudiť k nasledovaniu životných postojov a hodnôt, ktorým svätý Mikuláš zasvätil celý svoj život. A aj preto je vekové ohraničenie jej hráčov neobmedzené.

Túto hru je možné nájsť na internetovom obchode aetos.sk, v kamenných predajniach obchodu Ekumena v Košiciach na Mäsiarskej ulici č.2 a v Prešove na Hlavnej ulici č.1, ako aj vo  farnostiach Košickej eparchie.( TK KBS, ts ke; rp ) 20221205035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]