[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 06. 2023   Meniny má Xénia, Oxana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Vasiľ sa v Prahe zúčastnil na konferencii o antropológii a manželstve
P:3, 05. 12. 2022 14:41, ZAHArcibiskup Vasiľ sa v Prahe zúčastnil na konferencii o antropológii a manželstve

Foto: ts ke


Praha 5. decembra (TK KBS) Predseda Rady pre rodinu KBS arcibiskup Cyril Vasiľ SJ zastupoval Slovensko na konferencii v Prahe, ktorá bola na tému Spoločenské vedy a katolícka sociálna náuka o manželstve a sexualite. Konferencia sa koncentrovala na  intelektuálne, teologické a pedagogické témy, od úpadku prirodzeného manželstva cez nové spôsoby spolužitia osôb rovnakého pohlavia či nové antropologické názory na človeka, až po hľadanie nových nástrojov na posilnenie katolíckeho manželstva.

Konferenciu zorganizovala Texaská univerzita so sídlom v Autine pod vedením prof. Marka Regnerusa, prezidenta Inštitútu pre štúdium rodiny a kultúry. Okrem prof. Regnerusa vystúpili na konferencii s prednáškami prof. Robert Gahl a Dr. Catherine Pakaluk z USA a kardinál George Pell z Austrálie.

Konferencia bola prioritne organizovaná pre reprezentantov cirkví strednej a východnej Európy. Českú cirkev zastupoval pražský arcibiskup Ján Graubner a kardinál Dominik Duka, z Chorvátska prišiel záhrebský arcibiskup a kardinál Josip Bozanic, Slovinsko zastupoval arcibiskup Ľubľany Mons. Stanislav Zore O.F.M. Severovýchod Európy zastupovali arcibiskup litovského Kaunasu Mons. Kęstutis Kėvalas a arcibiskup lotyšskej Rigy Mons. Zbigņevs Stankevičs.  Ukrajinu reprezentoval Olexander Kuhta z diecézy Kamenec Podolský.

Arcibiskup Cyril Vasiľ SJ v závere skonštatoval, že výsledky tejto konferencie môžu pomôcť k lepšiemu pochopeniu problematiky manželstva vo svetle učenia Katolíckej cirkvi. Celé vyjadrenie vladyku Cyrila Vasiľa SJ si môžete pozrieť tu:  https://www.youtube.com/watch?v=v7EyEapp_tQ( TK KBS, ts ke, rp; pz ) 20221205034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]