[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 04. 2024   Meniny má Marek      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kňaz Ľuboš Laškoty: Jedným z mien Toho, ktorý prichádza, je nádej
P:3, 05. 12. 2022 09:50, DOM

Bratislava 5. decembra (TK KBS) Nastaviť sa na "čakanie". To je jedným cieľom adventu, hovorí kňaz Ľuboš Laškoty, ktorý vedie Komisiu pre mládež Spišskej diecézy.  „Mojim prianím je #ToČoChcemJeBetlehem. Nech Dieťa v jasliach je tým, podstatným čo hľadáme počas adventu i Vianoc,“ hovorí pre Tlačovú kanceláriu KBS.

- Čo je pre vás advent?

Táto otázka ma zastihla vo chvíli, keď som sa vracal nahnevaný z polície, nakoľko pred dverami kde som chcel vybaviť nový OP čakalo aspoň 20 ľudí. "Ja tu čakať určite nebudem,“ bola moja reakcia na situáciu. Nakoľko som OP potreboval, tak o hodinu  som prišiel opäť,  ale už nastavený inak, na "čakanie". To je cieľ. A toto pozorujem aj na sebe keď prichádza advent.

- Čo vám v tomto nastavení pomáha?

V tomto nastavení mi pomáhajú viaceré známe formy liturgie i ľudovej zbožnosti. Osobitne deviatnik „Svätá rodina hľadá prístrešie.“ Vrelo odporúčam.

- Ako však zažívať advent nanovo, keď je okolo nás toľko negatívnych vecí a kríz?

Nedávno som bol v čakárni svedkom rozhovoru dvoch ľudí.  Jeden z nich hovoril o tom, že, aj tieto Vianoce bude mimo rodiny kvôli práci. Po prejave súcitu,  z druhej strany, dotyčná osoba povedala, „nevadí, spravíme si Vianoce skôr.“ Táto veta ma zaujala. Plne ľudsky tomu rozumiem, ale môže sa stať nám všetkým, že budeme chystať Vianoce, bez Ježiša, že lesklý obal Vianoc, nám postačí. To by bola škoda. Lebo jedným z mien Toho, ktorý prichádza je nádej.

- Prečo máme bdieť?

Neviem, ale aj preto lebo v blízkosti milovanej osoby, je láska vždy pozorná a načuvajúca. Možno aj preto, lebo čím viac poznám seba, tým viac môžem spoznávať Toho, ktorý prichádza a je Emanuel. Mojim prianím je #ToČoChcemJeBetlehem. Nech Dieťa v jasliach je tým, podstatným čo hľadáme počas adventu i vianoc.( TK KBS, lla, ml; pz ) 20221205023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]