[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V decembri pápež vyzýva k modlitbe za dobrovoľnícke organizácie
P:3, 01. 12. 2022 21:03, ZAH

Vatikán 1. decembra (RV) Svätý Otec prostredníctvom Apoštolátu modlitby v decembri pozýva k modlitbe za dobrovoľnícke organizácie, ktoré sa angažujú pre spoločné dobro a takto „uskutočňujú zázrak rozmnoženia nádeje“.

Modlitbová sieť pápeža rozšírila jeho úmysel v tomto znení: „Modlime sa, aby neziskové dobrovoľnícke organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom, mali dostatok pracovníkov nadšených pre spoločné dobro a neúnavných v hľadaní nových možností spolupráce na medzinárodnej úrovni.“

Ako pápež vysvetľuje v krátkom videu, dobrovoľník je akoby remeselníkom milosrdenstva a táto jeho voľba ho robí slobodným. Pápež František v španielčine hovorí:

„Svet potrebuje dobrovoľníkov a organizácie s ochotou k záväzku pre spoločné dobro. Áno, to je to slovo, ktoré chcú dnes mnohí vymazať: „záväzok“. A svet potrebuje dobrovoľníkov, ktorí sa zaväzujú k spoločnému dobru.

Byť solidárnym dobrovoľníkom je voľba, ktorá nás robí slobodnými; robí nás otvorenými pre potreby druhých, pre požiadavky spravodlivosti, pre obranu chudobných, pre starostlivosť o stvorenstvo.

Znamená to byť remeselnými tvorcami milosrdenstva: našimi rukami, očami, pozorným načúvaním, blízkosťou. Byť dobrovoľníkom znamená pracovať spolu s ľuďmi, ktorým slúžime. Nielen pre ľudí, ale aj spolu s nimi. Pracovať s ľuďmi.

Práca dobrovoľníckych organizácií je oveľa účinnejšia, keď spolupracujú medzi sebou a tiež so štátom. Pracujúc koordinovane, aj pri skromných zdrojoch, dávajú zo seba to najlepšie a uskutočňujú zázrak rozmnoženia nádeje. Tak veľmi potrebujeme rozmnožovať nádej!

Modlime sa, aby dobrovoľnícke a rozvojové organizácie nachádzali ľudí, ktorí sú ochotní angažovať sa pre spoločné dobro a hľadať nové cesty spolupráce na medzinárodnej úrovni.“

Slovenskí biskupi v decembri pozývajú k modlitbe za nasledujúci úmysel: 

„Aby narodenie Spasiteľa prinieslo svetlo do našich rodín a spoločnosti.“( TK KBS, RV, zk; rp ) 20221201030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]