[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Centrum Femina oslavuje šesť rokov vzniku, jej pomoc sa rozrástla
P:3, 01. 12. 2022 12:27, DOM

Bratislava 1. decembra (TK KBS) Pred šiestimi rokmi - 1. decembra 2016 - začala v rámci Fóra života fungovať poradňa Femina. „Začínali sme v malých priestoroch na poliklinike v Leviciach. Odvtedy ubehlo 6 rokov. Za ten čas sme sa osamostatnili a teraz fungujeme ako samostatná nezisková organizácia,“ píše Anna Siekelová z Centra konkrétnej pomoci Femina n.o.

„Pomoc ľuďom, ktorí si sami pomôcť nevedia, je stále našou hlavnou náplňou. Prioritne sa venujeme osamelým matkám s deťmi, ktoré opustil partner, ale aj rodinám v ťažkých životných situáciách. Ich počty sa zvýšili počas pandémie Covid 19, ale aj teraz, keď sme sa ocitli v dobe zdražovania. A tak sa rozrástla aj naša pomoc. Okrem materiálnej pomoci, ktorá zahŕňa pomoc so šatstvom, potravinami a drogériou, pomáhame aj sociálnym poradenstvom. Sociálnu službu máme zaregistrovanú v dvoch krajoch, a to v Nitrianskom a Banskobystrickom. Rozbehli sme spoluprácu s viacerými subjektmi, ako sú komunitné centrá, či obce a mestá,“ pokračuje.

V rámci prevencie sa venuje Femina aj prednáškam pre žiakov a študentov, snúbencov aj manželov. Prednášali napríklad v Diecéznom centre Maják v Španej doline, kde hovorili o zodpovedných vzťahoch a zodpovednom rodičovstve. „Na základe podnetov vznikol v rámci Centra konkrétnej pomoci Femina aj projekt Plánuj prirodzene, ktorý je stále v procese. Projekt sa venuje príprave videí, ktorých cieľom je pomôcť dostať oblasť prirodzených metód do pozornosti laikov a pokúsime sa cez tento projekt búrať rôzne mýty spojené s touto oblasťou,“ uvádza.

„Máme za sebou aj dva letné tábory pre deti a mladých, na ktorých sa zúčastnilo 40 detí a staralo sa o nich spolu 14 animátorov. Začíname mesiac, na konci ktorého budeme prežívať najkrajšie sviatky v roku, Vianoce. Spomeňte si na tých, ktorí prežívajú rôzne trápenia, strádania, keď život nejde podľa ich predstáv. Ak vám zahorí srdce pre dobrú vec, pozývame vás do spolupráce. Pomôžte spolu s nami tým, ktorí si pomôcť nevedia. Pridajte sa do tímu našich dobrovoľníkov a môžete zažiť ten krásny pocit pomoci ,ktorý prináša často viac potechy, ako zažíva obdarovaný.  Všetky informácie o nás nájdete na www.centrumfemina.sk,“ dodala Anna Siekelová z Centra konkrétnej pomoci Femina n.o.( TK KBS, asi, ml; pz ) 20221201026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]