[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 22. 06. 2024   Meniny má Paulína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšlo decembrové vydanie diecézneho časopisu Moja trnavská arcidiecéza
P:3, 01. 12. 2022 10:38, DOM

Trnava 1. decembra (TK KBS) Vyšlo nové - decembrové vydanie diecézneho časopisu Moja trnavská arcidiecéza. Prinášame jeho anotáciu. Pripravila ju šéfredaktorka Mária Kohutiarová.

Nové číslo prinesie pre svojich čitateľov na papieri aj elektronicky zaujímavé texty. Tlačená verzia upúta už titulkou obrazu akademického maliara Ladislava Záborského, ktorý je ako autor predstavený aj na stránkach časopisu ako osobnosť kultúry, keďže v decembri si pripomenieme jeho výročie smrti. Motto čísla vedie citát z príhovoru diecézneho biskupa Mons. Jána Oroscha: Láska Boha šla až do krajnosti.

Okrem zaujímavej formy spravodajstva formou fotookienok ponúka časopis v rubrike Buditelia prepis podcastu s Martinom Ližičiarom, šéfredaktorom portálu a novín www.slovoplus.sk. Málokto vie, že svoju cestu vydavateľa začínal cyklostylovou miništrantskou verziou ako malý chlapec s obrovskou podporou miestneho kňaza. Rozhovor bude dostupný aj cez aplikáciu Spotify.

Na ďalších stranách časopis odkrýva recenziu výbornej prípravy na Vianoce od Ann Voskamp a ponúka tak adventný kalendár, ktorý nie je na zjedenie. Výborným je aj tip na film Pošli to ďalej, má ambíciu navnadiť čitateľov k nezištnému darovaniu dobra. V téme trošku provokatívne uvažujeme o tom, načo sú nám vlastne aj tento rok Vianoce – a čo potrebujeme  zmeniť, aby sme ich skutočne mali.

Vnímanie svetla a tmy v živote v parafráze s Izaiášovým textom o ľude, čo kráča vo tmách, sa odkrýva aj v ankete. Rubrika „ABU zblízka“, kde predstavujeme zákulisie bežných ľudí pracujúcich pre arcibiskupskú kúriu, sme objavili aj osôbku, ktorú žartovne volajú „prepoštka“ – pretože chodí pre poštu a spravuje prichádzajúcu a odchádzajúcu korešpondenciu.

Sestra Zdenka nám pri návšteve povedala, že veru každú poštu premodlí. Tip na výlet pozýva čitateľov do tradičného pútnického miesta Višňové pri Žiline, ktoré ponúka veľa zaujímavosti už len v samotnom kostole. Redakcia nazrela aj do života malej, no veľmi živej farnosti v Šali a zažila atmosféru svätomartinského sprievodu, ktorý odkryl množstvo jej talentov ale aj výziev.

V rubrike Dobré dielo osobitne predstavujeme pre čitateľov skryté zázemie Rádia Mária.  Záver čísla okrem zamyslení patrí pripomenutiu si osobitosti života Chiary Petrillovej, poodkryjeme situáciu v Nikarague a bolesti, ktorú prežíva tamojšia Cirkev ako skúšku a vrátime sa do náročného prežívania vlaňajších Vianoc a uplynulého roka v rodine speváčky Márie Podhradskej a jej manžela Mira Čačíka.

Práve jej CD Muzika je možné vyhrať v decembrovej súťaži MTA -zapojte sa!  A ak vydržíte čítať až do konca, povzbudí vás netypické predstavenie života sv. Tomáša Becketa, decembrového svätca.

TK KBS informovala Redakcia MTA( TK KBS, red, ml; pz ) 20221201019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]