[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS sa v Bruseli stretol so Slovákmi, ktorí tam pracujú
P:5, 30. 11. 2022 11:31, DOM

Brusel 30. novembra (TK KBS) Predseda KBS Mons. Bernard Bober ukončil pracovnú návštevu v Bruseli stretnutím so Slovákmi, ktorí v jednom zo sídiel EÚ pracujú. Celebroval pre nich svätú omšu v sídle Slovenskej katolíckej misie v kostole Najvätejšieho Srdca Ježišovho. „Stretnutie so Slovákom v zahraničí je vždy potešením,“ povedal pre Tlačovú kanceláriu KBS Mons. Bober. V homílii ich povzbudil v prebiehajúcom čase adventu, „aby každý nosil so sebou myšlienku príchodu Ježiša Krista, nech každý s Kristom žije a s Kristom počíta vo svojom živote“. Po svätej omši miestni Slováci pripravili agapé, na ktorom nechýbali ani slovenské koláče. „To bolo sympatické, že ponúkali svoje koláče, domovinu, ktorá každému dobre padne,“ dodal.

Predseda KBS sa v utorok v Bruseli stretol s podpredsedom Európskeho parlamentu Othmarom Karasom.

Podľa Mons. B. Bobera témy Európskej únie sa týkajú aj Cirkvi, pretože Cirkev je prítomná v každom jednom národe a v každom jednom čase. „Je to najstaršia inštitúcia, ktorá má čo povedať aj dnešnému svetu. Nikto nemôže povedať, ako niektorí hovoria, že sme spiatočníci, že myslíme iba na staré časy. Vôbec nie. Cirkev vždy vedela pozdvihnúť národ a podržať ho. To sa deje aj v tomto čase, nielen v minulosti,“ povedal s tým, že ide o témy, ktoré tiež rezonujú v spoločnosti.

V rozhovore s podpredsedom Európskeho parlamentu Mons. Bober spomenul i témy, ktoré sú horúce, a rôzne komentáre na tieto témy nie sú pre cirkev príjemné. „Avšak všetko treba vedieť zniesť, lebo častokrát sú to len vášnivé reči, ktoré dávajú najavo, že človek sa nevie s niečím vysporiadať alebo nevie všetko dobre pochopiť,“ povedal predseda KBS, podľa ktorého je Európska únia istotou pre Slovákov, aj pre celé zoskupenie.

Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober sa v utorok v Bruseli stretol aj s predsedom politickej skupiny EPP Manfredom Weberom. „Vnímame Európu v kresťanskom duchu a chceme prispieť k tomu, aby dialóg bol aj v Európskom parlamente aj u nás,“ povedal arcibiskup Bober. „To je prianie Cirkvi i Svätého Otca, aby sme neboli nestranní, ale zabrali v dialógu, v riešení vecí, ktoré sa týkajú nielen národností, ale aj svetovej alebo európskej situácie,“ uviedol.

Predseda KBS navštívil v Bruseli aj sekretariát Komisie biskupských konferencií EÚ (COMECE). „Dostali sme informácie o tom, v čom spočíva ich práca, aký majú záujem a aké ťažkosti s tým súvisia,“ informoval TK KBS Bober.

K správe bolo vydané AUDIO( TK KBS, rp; pz ) 20221130015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]