[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 24. 09. 2023   Meniny má Ľuboš, Ľubor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež udelil ocenenie Rád sv. Gregora Stanislavovi Bernolákovi z Oravy
P:3, 29. 11. 2022 14:00, DOM

Dolný Kubín 29. novembra (TK KBS) Svätý Otec František udelil s vďakou za zásluhy pre dobro a rast Katolíckej cirkvi pápežské ocenenie Rádu svätého Gregora Veľkého pánovi Stanislavovi Bernolákovi z Dolného Kubína.

Dekrét s ustanovením za Rytiera a insígnie pripomínajúce stupeň pápežského ocenenia slávnostne odovzdal zaslúžilému dlhoročnému kostolníkovi farár-dekan dolnokubínskej farnosti Ľubomír Pekarčík pri svätej omši slávenej na Prvú adventnú nedeľu 27. novembra 2022 v Kostole Povýšenia Svätého Kríža na Brezovci.

Dolný Kubín, Belák, ocenenie

Diecézny administrátor Mons. Jána Kuboš s vďakou blahoželá novému členovi Rádu svätého Gregora Veľkého a vyprosuje jemu aj celej jeho rodine Božie požehnanie.

Stanislav Bernolák, ktorý v tomto roku dovŕšil 70 rokov života, sa narodil v Medzibrodí nad Oravou. Povolaním vojak s dosiahnutou hodnosťou Major sa po rokoch služby na rôznych miestach usadil spolu s manželkou Valériou v Dolnom Kubíne.  Tu sa začal aktívne angažovať v službe miestnej farnosti a rovnako aj Spišskej diecézy. Po roku 2000 pracoval ako moderátor farských charít Spišskej katolíckej charity a až do dnešných dní je nápomocný ako charitný dobrovoľník.

Ešte počas aktívnej vojenskej služby začal pôsobiť ako kostolník v novovybudovanom Kostole Povýšenia Svätého Kríža na sídlisku Brezovec vo farnosti Dolný Kubín, pri ktorého výstavbe výdatne pomáhal. Aj napriek vyššiemu veku sa príkladne stará viac ako 25 rokov o prípravu liturgických slávení a zabezpečenie chodu tohto veľkého oravského kostola. Je tiež mimoriadnym vysluhovateľom svätého prijímania, pričom túto službu vo farnosti vykonáva už od deväťdesiatych rokov.

Zdroj: kapitula.sk( TK KBS, kap, ml; pz ) 20221129028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]