[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 11. 2023   Meniny má Henrieta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

P. Bruno Branislav Donoval OP novým riaditeľom Rádia Mária Slovensko
P:3, 29. 11. 2022 08:45, DOM

Bratislava 29. novembra (TK KBS) Od 1. decembra 2022 bude mať Rádio Mária Slovensko nového riaditeľa. Stane sa ním P. Bruno Branislav Donoval OP, súčasný prior Dominikánskeho konventu Krista Kráľa a kaplán vo Farnosti Dunajská Lužná. Páter Bruno sa venuje Ružencovému apoštolátu a momentálne pôsobí ako šéfredaktor mesačníka Ruženec.

Vystrieda Martina Jarábka, ktorý pôsobil v Rádiu Mária Slovensko od roku 2017 a od decembra bude svoje poslanie vykonávať v slovenskej redakcii Vatikánskeho rozhlasu v Ríme.

„Ďakujeme Bohu za dar otca Martina, ktorý svoje charizmy uplatňoval v tomto diele Panny Márie. Nelúčime sa s ním však úplne, jeho hlas budú môcť poslucháči Rádia Mária Slovensko i naďalej denne počúvať vo vysielaní Správ z Vatikánu,“ oznámil prezident Rádia Mária Lukas Bonelli počas slávnostnej svätej omše v pondelok 28. novembra.

Hlavný celebrant, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, v nej poďakoval kňazovi Martinovi za doterajšiu prácu a pre nového riaditeľa vyprosoval Božie požehnanie a sprevádzanie Duchom Svätým. Páter Bruno tak symbolicky, ale za to s veľkou bázňou prevzal putovný „mikrofón riaditeľa“ aby pokračoval v ohlasovaní Božieho slova a v spájaní veriacich v modlitbe prostredníctvom éteru Rádia Mária.

„Rádio Mária je rádio, ktoré sa s Vami modlí. Modlitba otvára srdcia pre pôsobenie Ducha Svätého, prináša nádej a posilňuje vieru v Božiu prítomnosť a blízkosť Panny Márie, Matky vteleného slova,“ povedal na záver prítomným P. Bruno, nový riaditeľ Rádia Mária.

Rádio Mária je katolícke rádio, ktoré pomáha kresťanskej formácii prostredníctvom modlitby, katechéz, diskusií s odborníkmi. Nenachádza sa v ňom žiadna reklama a politické spravodajstvo.

Cieľom tejto iniciatívy je pomôcť ľuďom hľadať a nachádzať zmysel života vo svetle dobrej správy evanjelia Ježiša Krista. Prostredníctvom rádiových vĺn prináša zmierenie a pokoj do sŕdc, do rodín a do spoločnosti. Rádio Mária je "predĺžená ruka", ktorá smeruje k všetkým ľuďom dobrej vôle, aby ich povzbudila v ťažkostiach života, aby hľadeli s nádejou do budúcnosti. Osobitne venuje pozornosť tým, ktorí trpia na tele a na duchu, osamelým, starším, chudobným a väzňom. Pri rešpektovaní svedomia dáva svedectvo o Božej láske a nádeji večného života.

Rádio Mária vzniklo v Taliansku v roku 1983 ako malé farské rádio. Dnes je globálnym fenoménom a stalo sa najznámejšou katolíckou rozhlasovou stanicou na celom svete. V júni 1998 bolo vytvorené združenie Svetovej rodiny Rádia Maria (WFRM), mimovládna organizácia. Dnes je Rádio Mária k dispozícii vo viac ako 80 krajinách sveta, od 4.10.2018 vysiela z Bratislavy.

TK KBS informovala Viera Mikulová( TK KBS, vmi, ml; pz ) 20221129016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]