[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 05. 10. 2023   Meniny má Viera      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Judák napísal ďalšiu vianočnú knihu K jezuliatku so svätožiarou
P:3, 28. 11. 2022 07:50, DOM

Bratislava 28. novembra (TK KBS) Vydavateľstvo Spolku sv. Vojtecha vydalo novú vianočnú publikáciu pod názvom „K Jezuliatku so svätožiarou“. Je pokračovaním série úspešných publikácií pod názvami „Jezuliatko prichádza“ „Jezuliatko opäť prichádza“ a „Jezuliatko medzi nami“, ktoré vyšli  na Advent a Vianoce rokoch 2018 a 2019 a 2020.

Nitra, jezuliatko, kniha, biskup, Judak, titulka

Autorom vianočnej publikácie je nitriansky biskup Mons. Viliam Judák, ktorý ňou chce napomôcť k príprave na autentické prežitie Vianoc, aby tí, ktorí sa o to usilujú pocítili blízkosť Boha a stali sa opravdivými svedkami Vianoc. Nová vianočná publikácia je obohatená o reprodukcie malieb umelca Ondreja Zimku, čo ju robí atraktívnou a vhodnou na to, aby sa stala zmysluplným vianočným darčekom. Je dostupná v predajniach Spolku sv. Vojtecha, ako aj v ďalších kníhkupectvách.

Čitateľom sa tak do rúk dostáva ďalšia publikácia, ktorá prináša sériu zamyslení, ktoré sa odvíjajú od postáv svätcov v adventných a vianočných dňoch. Životopisné črty svätých a blahoslavených dopĺňajú príbehy a legendy z rôznych krajín sveta, ktoré čitateľa pozývajú na prežívanie hlbokej atmosféry Adventu a Vianoc. Čitateľ tak má možnosť postupne sa zoznamovať s pútavo napísanými osobnostnými charakteristikami 31 svätcov a blahoslavených, tajomstvami života Bohorodičky Panny Márie, anjelov, prarodičov Adama a Evy, ako aj významom sviatkov súvisiacich s Adventom a Vianočným obdobím každý deň od 30. novembra do 8. januára.

Túžba po prisľúbenom Spasiteľovi žije v ľudstve odpradávna. Aj dnes si ju sprítomňujeme a štyri nedele pred sviatkom Narodenia Pána sa pripravujeme na liturgické slávenie Božieho dieťaťa. Možno je život príliš hektický, ľudia sú príliš hluční a počasie nie je príliš romantické, no čas pred Vianocami nám chce darovať veľa príležitostí priblížiť sa k hlbokému vianočnému tajomstvu,“ napísal autor publikácie. 

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20221128018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]