[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nitre ukončili Týždeň Cirkvi pre mládež spolu s biskupom Viliamom Judákom
P:3, 23. 11. 2022 09:49, DOM

Nitra 23. novembra (TK KBS) Týždeň Cirkvi pre mládež, ktorý prebiehal aj v Nitrianskej diecéze v dňoch  14. – 20. novembra 2022, ukončili mladí spoločnou svätou omšou v Kostole sv. Ladislava – Piaristi. Celebroval ju nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák spolu s pátrami piaristami a kňazom povereným pastoračnou starostlivosťou o mládež Andrejom Filínom.

Svätá omša bola venovaná aj výročiu posviacky katedrálneho chrámu – Baziliky sv. Emeráma, ktoré pripadlo na tento deň.  K tomu aj biskup Viliam zameral homíliu, a spolu s mladými uvažoval nad zmyslom významných medzníkov v živote človeka, medzi ktoré patrí aj sviatosť krstu a v prípade chrámu deň jeho posviacky, ktorý sa po tomto úkone stáva Božím chrámom a príbytkom.

Priblížil históriu katedrály – Baziliky sv. Emeráma a jej význam pre diecézu, a venoval sa aj významu každého chrámu pre náboženský život človeka – kresťana. Povzbudil preto mladých ľudí k tomu, aby tak, ako má byť každý chrám domom Božím a nie na niečo iné, aby aj oni boli dôslední a vylúčili zo svojich sŕdc všetko, čo im bráni byť viac ľuďmi ako Božími deťmi.

Po skončení liturgickej slávnosti zotrvali mladí s kňazmi a biskupom Viliamom pri krátkej adorácii pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou.

Hlavnou myšlienkou Týždňa Cirkvi pre mládež je motto „Aby vo farnosti pulzovalo mladé srdce“. Kampaň je aktivitou Katolíckej cirkvi na Slovensku, po prvýkrát sa uskutočnila v roku 2004 a od tohto roka sa každoročne slávi v okolí 17. novembra na lokálnej i celoslovenskej úrovni s rôznymi aktivitami duchovného a voľnočasového programu.

Nebolo tomu inak ani v Nitrianskej diecéze a vo viacerých dekanátoch a farnostiach sa pod vedením miestnych kňazov uskutočnili aktivity venované mladým ľuďom, ktorí v nich žijú.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20221123027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]