[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Aj tento rok pripravili pre deti v Kežmarku aktivity na adventné obdobie
P:3, 22. 11. 2022 09:39, DOM

Kežmarok 22. novembra (TK KBS) Aj tento rok kňazi v Kežmarku pripravili pre deti aktivity na adventné obdobie. Prvou aktivitou je „Putujeme do Betlehema“. Deti postupne dobrými skutkami ozdobujú postavy a predmety betlehemčeka. Okrem toho ich každú adventnú nedeľu čaká konkrétna aktivita. Deti dostali na výkrese priebeh svätej omše, vďaka ktorému sa zoznamjú s jednotlivými časťami omše.

„Zapájame deti spolu s rodičmi do prežívania Adventu. Robíme to hravou formou, aby v rodinách lepšie prežili tento čas prípravy na narodenie Božieho Syna,“ vysvetľuje kežmarský farár a dekan František Trstenský. Všetci záujemcovia si môžu tieto materiály stiahnuť priamo z webstránky farnosti www.fara-kezmarok.sk v časti „Blog“. 

Druhou aktivitou budú rorátne sväté omše v tamojšej Bazilike sv. Kríža. Tieto sväté omše sa budú sláviť každý pracovný deň od 28. novembra do 22. decembra len pri svetle sviečok a elektrických lampášov, ktoré si deti s rodičmi prinesú. Každý deň deti dostanú konkrétne úlohy a nálepky, ktoré si budú postupne lepiť do pripravených rorátnych kalendárov. Po skončení svätej omše v utorok a štvrtok deti dostanú teplý čaj a sladkosť.

„Inšpirovali sme sa materiálmi z Poľska. Tohtoročná téma je „Svätý dedko Joachim“, ktorý bol starým otcom Pána Ježiša. Bude deťom vysvetľovať príbehy Starého zákona. Uvedomujem si, že roráty sa slávia v ranných hodinách. Z pastoračných dôvodov budú v našej farnosti sväté omše v podvečer, aby sa ich deti mohli zúčastniť v čo najväčšom počte spolu s rodičmi,“ hovorí dekan Trstenský.( TK KBS, ft, ml; pz ) 20221122012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]