[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Z bývalého novinára diakon. Arcibiskup Zvolenský vysvätil Radovana Pavlíka
P:3, 21. 11. 2022 09:00, DOM

Bratislava 21. novembra (TK KBS) Na Slávnosť Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme Cirkev dostala nového diakona.

V nedeľu 20. novembra vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského prijal sviatosť vysviacky v stupni diakonátu Radovan Pavlík. Slávnosť sa uskutočnila v Kostole sv. Jána Bosca v Bratislave-Trnávke za hojnej účasti kňazov a Božieho ľudu

Radovan Pavlík, rodák z Bratislavy, pôsobil vyše dve desaťročia v médiách, kde sa venoval prevažne politike, Cirkvi a rôznym spoločenským témam doma i vo svete. Dnes pôsobí v katolíckych médiách. Pôsobí ako riaditeľ neziskovej organizácie Pre Lumen a pracuje pre Tlačovú kanceláriu KBS. Formáciu pred vysviackou za diakona absolvoval v Nitre.

Vyštudoval filozofiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a katolícku teológiu na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity. Po úmrtí manželky sa venuje vdovám a vdovcom. Navštevuje tiež chorých, ktorým prináša Eucharistiu. Zároveň pôsobí ako salezián spolupracovník.

V homílii arcibiskup Zvolenský povzbudil kandidáta diakonátu k prežívaniu diakonskej služby.

Radovan vníma svoje povolanie ako dar Božieho milosrdenstva, keďže aj slávnosť vysviacky sa konala v hodine milosrdenstva. Svoje povolanie zveril Panne Márii Pomocnici, svojmu nebeskému patrónovi sv. Jánovi Boscovi a bl. Anke Kolesárovej, ktorá má svoj sviatok tiež 20. novembra. Veriacich prosí o modlitby za službu, ktorej sa bude ako diakon venovať vo farnosti sv. Jána Bosca v Bratislave - Trnávke.

Fotogaléria ( TK KBS, ml; pz ) 20221121006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]