[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Kežmarku si pripomenuli tridsiate výročie založenia cirkevnej školy
P:3, 18. 11. 2022 10:35, DOM

Kežmarok 18. novembra (TK KBS) Tento školský rok Základná škola s materskou školou sv. Kríža v Kežmarku slávi 30. výročie svojho založenia. V stredu 16. novembra si toto výročie pripomenuli osobitnou spomienkou. Začala  slávnostnou svätou omšou v Bazilike sv. Kríža v Kežmarku, ktorú celebroval spišský diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš.

V homílii povzbudil prítomných slovami Ž 90,12: „A tak nás nauč rátať naše dni, aby sme našli múdrosť srdca.“ „Rátať dni môžeme vždy len po jednom. Uvedomujeme si, že každý deň je Božím darom. Každé ráno sme ako nepopísaný list, na ktorý budeme v ten deň písať svojím životom nové riadky,“ spomenul v homílii Mons. Kuboš.

Po skončení svätej omše pokračoval ďalší program už v priestoroch cirkevnej školy. So svojím programom vystúpili najskôr deti materskej školy, po ktorých žiaci základnej školy priblížili biblický príbeh kráľa Šalamúna, ktorý prosil Pána o múdrosť srdca. V závere sa prítomným prihovoril riaditeľ školy Pavol Krajčí.

V príhovore poďakoval všetkým tým, ktorí sa zaslúžili o vznik a rozvoj kežmarskej cirkevnej školy. Po ňom s pozdravným príhovorom vystúpil primátor mesta PhDr. Ján Ferenčák. V závere sa všetkým prihovoril farár a dekan kežmarskej farnosti František Trstenský.

„Rodičia sú prvý a hlavný vychovávatelia svojich detí. Výnimočným pomocníkom rodičov je škola. Do cirkevnej školy nechodia iba deti katolíkov, ale prirodzene aj deti občanov tohto mesta a okolia,“ pripomenul kežmarský dekan.

„Cirkevné školy prispievajú k dialógu medzi Cirkvou a ľudskou spoločnosťou. Preto našej cirkevnej škole vyprosujem Božie požehnanie a otvorenú a radostnú spoluprácu s ostatnými školami a inštitúciami v našom meste a v diecéze,“ zakončil príhovor František Trstenský.( TK KBS, ft, ml; pz ) 20221118037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]