[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Trnave sa zišiel na jesennom zasadnutí Výbor Spolku svätého Vojtecha
P:3, 18. 11. 2022 08:00, DOM

Trnava 18. novembra (TK KBS) V Trnave sa zišiel na jesennom zasadnutí Výbor Spolku sv. Vojtecha. Zasadnutie začalo ako obvykle slávením svätej omše, ktorú celebroval predseda SSV Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup. Príležitostnú homíliu mal v rámci jej slávenia Daniel Dian, tajomník SSV. Svätá omša bola obetovaná za všetkých zosnulých členov SSV.

Kazateľ v homílií poukázal na dôležitosť spätného pohľadu na všetkých významných dejateľov SSV, počnúc zakladateľom Andrejom Radlinským, cez Andreja Hlinku či Jozefa Budaya. Vyzdvihol ich úsilie o povznesenie tak viery ako aj vedy, čo bolo iste jedným z prvkov na zachovanie národnej identity.

Po jej skončení sa konalo rokovanie Výboru SSV. Na programe rokovania boli personálne otázky týkajúce sa obsadenia miesta šéfredaktora Katolíckych novín a vedúceho ekonomického oddelenia. V tajnom hlasovaní bol schválený návrh riaditeľa SSV, aby na miesto šéfredaktorky bola prijatá Andrea Predajňová. Členom Výboru SSV bola predložená vízia smerovania Katolíckych novín a zároveň sa rokovalo aj o nie populárnom bode, a to úprave ceny Katolíckych novín, následkom niekoľkonásobného zvýšenia ceny tlačiarenského papera, ako aj distribučných nákladov.

Riaditeľ SSV oboznámil prítomných s hospodárskymi výsledkami SSV za obdobie január až september 2022. Vzhľadom na pozitívne hospodárenie SSV Výbor rozhodol na základe podpísanej kolektívnej zmluvy, aby zamestnanci SSV dostali vianočný príspevok. SSV ako vydavateľ liturgických kníh splnil svoje poslanie aj v roku 2022 vydaním najmä Lekcionára 1/A s doplnenými textami, vydaním Direkória 2023 alebo významným dielom Enchiridionu odpustkov. Okrem toho, ako samozrejmý počin, bolo vydanie Pútnika svätovojtešského a podielovej knihy, vydaním kalendárov na rok 2023 a iných publikácii z oblasti beletrie ako aj detskej literatúry.

Dôležitým bodom rokovania bolo ustanovenie dňa konania Valného zhromaždenia SSV v zmysle Stanov SSV. Valné zhromaždenie SSV bolo zvolané na 22. aprila 2023 do Nitry. Bližšie informácie budú v zmysle Stanov SSV zverejnené v krátkom čase. Výbor SSV zaujal kladné stanovisko k prebiehajúcim stavebným prácam, ktoré spočívajú v obnove fasadý najstaršej historickej budovy SSV, podľa pokynov pamiatkových úradov. Po ukončení prác na tejto budove sa bude obnovovať aj fasáda druhej historickej budovy SSV.

Riaditeľ SSV informoval, že SSV získal aj za knihu Dômyselný rytier don Quijote de la Mancha prestížnu knižnú cenu rovnako, ako aj predchádzajúce vydania kníh Faust a Božská komédia. Knihy ilustroval Miroslav Cipár, od smrti ktorého práve v deň zasadnutia Výboru SSV uplynul jeden rok. Pripomenul, že SSV získal aj ocenenie MK SR za najkrajšiu knihu Slovenska. Členovia Výboru rokovanie ukončili pri spoločnom stolovaní, kde živo diskutovali o ďaľšom smerovaní tejto 152 ročnej inštitúcie. 

TK KBS informoval Daniel Dian( TK KBS, dd, ml; pz ) 20221118028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]