[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vatikán ocenil podporu Slovákov pre seminaristov na misijných územiach
P:3, 15. 11. 2022 17:00, DOM

Košice 15. novembra (TK KBS) Vatikán ocenil veľkodušnosť, s akou slovenskí veriaci duchovne a finančne podporujú seminaristov na misijných územiach. Ide o formu adopcie seminaristov. Vyzdvihol aj ich podporu vo forme tzv. omšových milodarov. Tie pomáhajú kňazom z najchudobnejších farností na celom svete. Toto posolstvo dnes odovzdal košickému arcibiskupovi metropolitovi a predsedovi Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernardovi Boberovi Guy Bognon, generálny sekretár Pápežského misijného diela sv. apoštola Petra so sídlom v Ríme.

Prostredníctvom Pápežských misijných diel na Slovensku, Slováci podporujú v súčanosti 1 300 bohoslovcov na misijných územiach. Slovenskí veriaci vyzbierali minulý rok na omšových milodaroch pre kňazov v misiách 1 341 470 eur. Kňazi za ne slúžili omše v 41 misijných krajinách. „Slovensko patrí k naštedrejším krajinám na svete. Ide o obnos, ktorý tvorí polovicu všetkých milodarov, ktoré spravuje Pápežské misijné dielo sv. apoštola Petra v Ríme,“ informoval po stretnutí národný riaditeľ PMD na Slovensku Ivan Kňaze. V Košiciach sa na ňom zúčastnil aj zástupca kňaza Guya Bognona Tomasz Atłas.

„Generálny sekretár Pápežského misijného diela sv. apoštola Petra zablahoželal predsedovi Konferencie biskupov Slovenska k zvoleniu, informoval ho o jeho práci a poďakoval veriacim zo Slovenska, ktorí podporujú bohoslovcov a kňazov v misijných krajinách,“ uviedol pre TK KBS Ivan Kňaze. Na svete je približne 800 misijných seminárov, misijné diela spravujú 1 100 misijných diecéz. „Hostia z Ríma prejavili vďačnosť aj návštevou hrobu zosnulého kardinála Jozefa Tomka, ktorý bol šestnásť rokov prefektom Kongregácie pre evanjelizáciu národov, čím výrazne prispel k rozvoju Cirkvi vo svete,“ dodal.

Kňaz Guy Bognon, generálny sekretár Pápežského misijného diela sv. apoštola Petra so sídlom v Ríme, prišiel na pozvanie Pápežských misijných diel na Slovensku. Okrem poďakovania Cirkvi na Slovensku za pomoc a podporu misií má v programe aj verejné slávenia v Bratislave a v Košiciach. Jeho návšteva potrvá do štvrtka 17. novembra.( TK KBS, ikn, ml; pz ) 20221115019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]