[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ACM zorganizovalo v Prešove Futsalový turnaj Košickej arcidiecézy
P:3, 14. 11. 2022 11:10, DOM

Prešov 14. novembra (TK KBS) Arcidiecézne centrum pre mládež (ACM) v Košiciach zorganizovalo v sobotu 12. novembra 2022 Futsalový turnaj Košickej arcidiecézy. Konal sa v telocvični na Základnej škole Sibírska 42 v Prešove - Sekčove. Na turnaji sa zúčastnilo celkovo 32 mužstiev z celej arcidiecézy v počte okolo 280 účastníkov.

Súťažilo sa tradične v troch vekových kategóriách chlapcov (miništranti či neminištranti), ale aj dievčatá - kategória - starší (18-30 rokov); kategória - mladší (14-17 rokov) a kategória - najmladší (do 13 rokov). Turnaj otvoril príhovorom a požehnaním košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober.

Prihovorili sa aj vzácni hostia akým bol prešovský dekan Jozef Dronzek, novozvolený primátor mesta Prešov František Oľha, Ľuboš Micheľ, bývalý rozhodca SFZ a FIFA a Stanislav Šesták, bývalý futbalový reprezentant SR. Doobeda mužstvá odohrali svoje zápasy v základných skupinách. Po obede prebiehali postupové zápasy jednotlivých víťazov skupín v jednotlivých kategóriách.

Turnaj ukončili vyhlásením jednotlivých víťazov a odovzdávaním cien v podobe troch víťazných pohárov. V staršej a mladšej kategórii získali víťazi aj putovný pohár. V najmladšej kategórii do 13 rokov bolo poradie nasledovné: 1. miesto – farnosť sv. Jána Krstiteľa v Sabinove, 2. miesto – farnosť Všetkých svätých v Humennom a 3. miesto – farnosť Povýšenia sv. Kríža v Snine.

V mladšej kategórii bolo poradie nasledovné: 1. miesto – farnosť sv. Alojza Gonzágu v Podhoranoch, 2. miesto – farnosť sv. Jozefa v Slivníku a 3. miesto – farnosť sv. Gorazda a spoločníkov v Košiciach na Terase. V staršej kategórii bolo poradie nasledovné: 1. miesto – farnosť sv. Kataríny Alexandrijskej v Terni, 2 miesto – farnosť sv. Alojza Gonzágu v Podhoranoch a 3. miesto – farnosť sv. Gorazda a spoločníkov v Košiciach na Terase.

Víťazné mužstvo v staršej kategórie farnosť sv. Kataríny Alexandrijskej v Terni postúpilo na celoslovenské kolo futsalového turnaja, ktoré organizuje Rada pre mládež a univerzity KBS v sobotu 19. novembra 2022 v Trnavskej arcidiecéze. Víťaz získa cenný putovný pohár predsedu KBS.

Futsalový turnaj organizuje ACM v Košiciach raz za rok. Je určený pre deti a mládež a jeho cieľom je vytvoriť priestor pre stretnutie mladých ľudí pri zmysluplných aktivitách, kde môžu zároveň nadväzovať vzťahy a aj takýmto spôsobom prostredníctvom dodržiavania pravidiel a tímovej spolupráce formovať svoju osobnosť.

TK KBS informoval Ján Kulan( TK KBS, jku, ml; pz ) 20221114025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]