[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 19. 06. 2024   Meniny má Alfréd      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Osturni posvätil vladyka Peter Rusnák obnovený mobiliár chrámu
P:3, 09. 11. 2022 11:16, DOM

Osturňa 9. novembra (TK KBS) V nedeľu 6. novembra pri príležitosti odpustovej slávnosti sv. archanjela Michala navštívil farnosť Osturňa vladyka Peter Rusnák. V úvode slávnosti privítali vladyku Petra starostka obce Kristína Gregoričková a správca farnosti Osturňa Miroslav Demjanovič.

Po posvätení nového oplotenia okolo chrámu, obnoveného ikonostasu, žertveníka, sedesu a chrámových lavíc v chráme pokračovala slávnosť slúžením svätej liturgie za účasti pozvaných gréckokatolíckych i rímskokatolíckych kňazov.

Vladyka Peter v homílii v nadväznosti na Božie slovo poukázal na dôležitosť dotyku. Máme sa dotknúť Ježiša s vierou a naopak, máme dovoliť Ježišovi, aby sa nás dotkol svojou láskou. V druhej časti zdôraznil, že nám Ježiš v nebi pripravil miesto. Krstom sme sa stali predurčenými pre Božie kráľovstvo. V záver homílie vyzdvihol sv. Michala archanjela, ktorý nám svojim zvolaním „Kto je ako Boh!“ pripomína, čo je v živote najdôležitejšie. Nedať sa zviesť svetskými vecami, ale mať svoje srdce upriamené na nebo a na večný život.

Slávnosť sprevádzal aj spev mladých z Osturne a skrášlili ju aj veriaci v krásnych osturňanských krojoch. Na záver sa miestny kňaz poďakoval prítomným kňazom, všetkým veriacim, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhali, darcom a dobrodincom ako aj tým, ktorí svojimi modlitbami sprevádzali toto Božie dielo. Taktiež sa poďakoval vladykovi Petrovi za posvätenie chrámu i za slávenie Eucharistie. Vladyka v závere poďakoval všetkým prítomným za ich službu a pomocnú ruku pre farnosť.

TK KBS informoval Miroslav Demjanovič( TK KBS, mde, ml; pz ) 20221109017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]