[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 03. 10. 2023   Meniny má Stela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Juskovej voli sa konalo zasadnutie Rady pre mládež a univerzity KBS
P:3, 09. 11. 2022 10:47, DOM

Juskova Voľa 9. novembra (TK KBS) V Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej voli sa konalo v utorok 8. novembra posledné zasadnutie Rady pre mládež a univerzity KBS (Rada) v tomto roku. Zúčastnilo sa na ňom 27 členov Rady.

V úvode prítomných privítal predseda Rady, žilinský biskup Tomáš Galis úvodnou modlitbou a tajomník Rady Matúš Reiner s príhovorom odvolávajúcim sa na posolstvo Svätého Otca k aktuálnemu Svetovému dňu mládeže.

„Potrebujeme zažiť vzkrieseného Krista vo svojom živote a dovoliť tomuto stretnutiu, aby nás premieňalo na ceste s Ním,“ uviedol.

Juskova Vola, Rada, KBS, mladez, zasadnutie

Stretnutie pokračovalo editovaním a schvaľovaním nového štatútu Rady. Zároveň sa predstavila príprava a organizácia na Svetové dni mládeže. Tieto sa uskutočnia v auguste budúceho roka v Lisabone.

Hodnotilo sa aj uplynulé Národné stretnutie mládeže T22 a ostatné aktivity spolupracujúcich organizácií a stav mládeže na Slovensku.

Diecézy a organizácie predstavili programy na nadchádzajúci Týždeň Cirkvi pre mládež, všetky informácie o tomto týždni budú dostupné na webovej stránke erko.sk/tyzdenpremladez. 

Konferencia biskupov Slovenska zriadila Radu pre mládež a univerzity KBS ako výraz svojej pastierskej starostlivosti na skúmanie a riešenie otázok súvisiacich s mládežou a univerzitami.

Rada pre mládež a univerzity KBS pripravuje podklady pre Konferenciu biskupov Slovenska a usmerňuje pastoračné smerovanie a aktivity pre mládež a univerzity na celoslovenskej a diecéznej úrovni.

Najbližšie zasadnutie Rady pre mládež sa uskutoční v februári 2023 v Pútnickom dome Anky Kolesárovej v Obišovciach.

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS( TK KBS, rpm, ml; pz ) 20221109015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]