[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Týždeň Cirkvi pre mládež vyzve farnosti, aby v nich pulzovalo mladé srdce
P:3, 07. 11. 2022 09:59, DOM

Bratislava 4. novembra (TK KBS) Od 14. do 20. novembra 2022 bude na Slovensku prebiehať Týždeň Cirkvi pre mládež, tento rok s hlavným mottom „Aby vo farnosti pulzovalo mladé srdce“.

Kampaň je aktivitou Katolíckej cirkvi na Slovensku, po prvýkrát sa uskutočnila v roku 2004 a od tohto roka sa každoročne slávi v okolí 17. novembra na lokálnej i celoslovenskej úrovni s rôznymi aktivitami duchovného a voľnočasového programu.

Týždeň Cirkvi pre mládež

„Pozývame vás zapojiť sa do tejto kampane. Je to konkrétny týždeň v roku, kedy môžeme sústrediť svoje sily, aby sme sa priblížili mladým v našich farnostiach. Spojme sa, aby sme oslovili pokiaľ možno každého mladého človeka s posolstvom, že Cirkev je tu aj pre neho, že s ním ráta a v duchu ho objíma,“ priblížil Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

„Povzbudzujeme vás k zorganizovaniu niečoho podnetného pre mladých, no najmä s mladými, vo vašej farnosti. Povzbudzujeme, aby ste to urobili práve v tomto čase, kedy sa pozornosť celej Cirkvi upriamuje práve na nich.“ povzbudil k iniciatíve František Koníček z projektu Mladé srdce (eRko).

Na webovej stránke je k dispozícii množstvo podnetov a inšpirácií ako prežívať tento týždeň vo farnosti. Taktiež bola vytvorená databáza podujatí organizovanú vo farnostiach, pastoračných centrách, diecézach.

„Podnety obsahujú aj konkrétne materiály vychádzajúce z aktuálneho posolstva Svätého Otca Františka mladým na 37. svetový deň mládeže. Slávi sa práve v nedeľu Krista Kráľa, kedy vrcholí aj Týždeň Cirkvi pre mládež,“ uviedla Miroslava Siteková, koordinátorka projektu Mladé srdce (eRko). Posolstvo v plnom znení je na stránke KBS.

Bratislava, tyzden cirkvi pre mladez, plagat

„Zároveň Vás pozývame aj k modlitbe za mladých. Ak je to možné, pridajte pri svätých omšiach a liturgiách počas tohto týždňa do spoločných modlitieb vždy jednu prosbu venovanú mladým,“ dodáva Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

TK KBS informoval František Koníček( TK KBS, fko, ml; pz ) 20221107033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]