[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ružová sestra Mária Faustína oslávila 25. výročie od svojich prvých sľubov
P:3, 05. 11. 2022 13:57, DOM

Nitra 5. novembra (TK KBS) Za dar povolania ale aj dar vytrvania sa 5. novembra 2022 v Kaplnke Najsvätejšej Trojice rovnomenného kláštora Služobníc Ducha Svätého ustavičnej poklony v Nitre poďakovala Bohu sestra Mária Faustína. SSpSAP. Slávnostnú svätú omšu, počas ktorej si aj opäť obnovila svoje rehoľné sľuby, celebroval nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo spolu s provinciálom Spoločnosti Božieho Slova P. Pavlom Krutákom SVD, zoborským farárom Milanom Polákom a rektorom Misijného domu Matky Božej v Nitre P. Jánom Kušnírom SVD. 

Na slávnosti boli prítomné spolusestry jubilantky z komunity v Nitre, ako aj veriaci najmä zo Zoborskej farnosti, na ktorej území je kláštor postavený. Biskup Peter Beňo vo svojom príhovore uvažoval nad významom Božieho daru povolania k zasvätenému životu a odpoveďou človeka na Božie volanie. Pripomenul  príklad živej viery Abraháma a jeho ochoty počúvať a poslúchnuť Božie volanie. Ocenil úlohu zasvätených v živote Cirkvi, sveta a človeka a zablahoželal jubilantke a poďakoval rehoľným sestrám  za ich obety, službu aj modlitby. Po skončení slávnosti sa všetci stretli v refektári kláštora na slávnostnom raňajkovom agapé, kedy mohli jubilantke aj osobne zablahoželať.

Sestra Mária Faustína môže slúžiť aj dnešným mladým ľuďom hľadajúcim Boha či svojej miesto v živote, ako príklad toho, že aj v dnešných časoch je možné naplno sa odovzdať do rehoľnej služby Bohu, Cirkvi a ľuďom. Začínala pred 28 rokmi v kláštore v Nyse v Poľsku. 13 rokov pôsobila v kláštore v Nitre, odkiaľ sa opäť vrátila do Nysy, kde pôsobí dodnes. Kongregácia služobníc Ducha Svätého ustavičnej poklony je ženská klauzúrna rehoľa Rímskokatolíckej cirkvi založená v holandskom Steyli roku 1896 svätým Arnoldom Janssenom. 

Trojičná spiritualita, so zvláštnou úctou k Vtelenému Slovu, k Duchu Svätému a k Božskému Srdcu, formuje medzinárodné komunity sestier, zamerané na neustálu modlitbu za misie ad gentes – za prvotné ohlasovanie evanjelia Ježiša Krista všetkým národom. V 22 komunitách po celom svete žije spolu vyše 400 sestier. Sú súčasťou steylskej misionárskej rodiny spolu so Služobnicami Ducha Svätého (SSpS) a misionármi Spoločnosti Božieho Slova (SVD). Hovorí sa im aj Ružové sestry pre ich rehoľný odev v netradičnej ružovej farbe, ktorá symbolizuje radosť zo života s Bohom.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20221105006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]