[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 06. 2024   Meniny má Anton      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Počas mesiaca október konalo nezištnú službu viac ako 109 DOBROtímov
P:3, 04. 11. 2022 11:59, DOM

Bratislava 4. novembra (TK KBS) V eRku – Hnutí kresťanských spoločenstiev detí  prebiehala počas mesiaca október kampaň DOBROčiny, ktorá nahradila kampaň Detský čin pomoci. Nezištnú službu konalo viac ako 109 DOBROtímov, čo predstavuje 2 598 detí a 459 vedúcich. Väčšinu tvorili členské farnosti eRka, no prihlásilo sa aj 21 školských zariadení a niekoľko rodín. 

Deti sa s väčšou odvahou starali o svojich blížnych a spoločný domov. Spolu so svojimi animátormi premieňali svet na krajšie miesto pre všetkých. Uskutočnilo sa mnoho dobrého, ako napríklad návšteva domova dôchodcov, čistenie ciest od odpadkov, pečenie a predávanie koláčov, kde dobrovoľný príspevok bol poslaný na misie. „Mnohé DOBROčiny iniciovali deti, čo v niektorých farnostiach inšpirovalo dospelých urobiť niečo dobré vo svojom okolí.“ vysvetľuje Monika Vojtašáková, koordinátorka kampane.

erko, dobrociny

Každá zapojená skupinka vytvorila svoj DOBROtím, ktorý sa s odvahou pozrel na potreby svojho okolia. „Myšlienka dobra v spojení s tímom, je DOBROtím. Robiť dobro sa dá všade, aj v uliciach nášho mesta. A preto sa deti rozhodli potešiť obyvateľov drobným prekvapením v podobe jabĺčka. Najkrajšie bolo sledovať akú radosť robí deťom niekoho potešiť a zároveň vidieť prekvapenie, šťastie dokonca aj dojatie obdarovaných.“ približuje priebeh DOBROčinu v Trstenej učiteľka Anna. 

„V našej farnosti sme zorganizovali až 4 DOBROtímy, ktoré urobili  4 DOBROčiny a inšpirovalo nás to natoľko, že sme s DOBROčinmi ešte neskončili. Máme v pláne uskutočniť ešte ďalšie skutky nezištnej pomoci,“ opisuje DOBROčiny v Rajeckých Tepliciach animátorka Lucka.

Fotky DOBROčinov sme vystavili v gazdovskej dedine Abeland pri Lozorne, aby tam povzbudili ku konaniu dobra všetkých detských návštevníkov, pretože v Abelande naši ambasádori, žijú denne štýl „Laudato si“, ktorý chceme rozvíjať cez túto kampaň. Od zapojených skupiniek si môžu záujemcovia pozrieť fotky v galérii na webe eRka.

DOBROčiny sú celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október pretvárať svet dobrom na krajšie miesto pre všetkých. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa konal 1. ročník obnovenej kampane.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko, ml; pz ) 20221104037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]