[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Trenčianskych Tepliciach uviedli novú knihu o Kostole svätého Štefana
P:3, 24. 10. 2022 09:56, DOM

Trenčianske Teplice 24. októbra (TK KBS) Kostol sv. Štefana, uhorského kráľa v Trenčianskych Tepliciach - je názov knižnej novinky, ktorú predstavili 20. októbra 2022 v obradnej sieni Mestského úradu v Trenčianskych Tepliciach. Publikáciu uviedla do života primátorka mesta Trenčianske Teplice Zuzana Frajková Ďurmeková a požehnal farár farnosti Trenčianske Teplice, dekan Stanislav Lugowski.

„Ako povedali vo svojich príhovoroch mnohí prítomní, publikácia vznikla náhodne, aj keď náhody neexistujú. Náhodným stretnutím manželov Žilkovcov, dekana Stanislava Lugowského, manželov Kolkových a ďalších dobrých ľudí vznikla táto možno malá, no určite hodnotná knižka,“ píše Martin Brezovák.

„Taká, ktorá hovorí o histórií kostola v Trenčianskych Tepliciach, o jeho výzore, o nádherných vitrážových oknách, o sakrálnych pamiatkach a relikviách nachádzajúcich sa v jeho priestoroch. Publikácia je obohatená o fotografie, ktoré vyhotovil Martin Brezovák, správca web stránky a sociálnych sietí Trenčianskoteplickej farnosti,“ dodáva.

Na podujatí bola aj Agneša Bakardžieva Hložníková, dcéra známeho majstra Hložníka, umelkyňa, ktorá sama navrhla a vytvorila viaceré z vitrážových okien nachádzajúcich sa v kostole sv. Štefana. Prišla aj so svojou dcérou Barborou Neumann, ktorá sa podielala na vzniku tejto publikácie. 

Vznik publikácie podporili Farský úrad Trenčianske Teplice, Mesto Trenčianske Teplice a Oblastná organizácia cestovného ruchu v Trenčianskych Tepliciach. Knihu vydalo vydavateľstvo LÚČ.

TK KBS informoval Martin Brezovák

Fotogaléria( TK KBS, mbr, ml; pz ) 20221024022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]