[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 01. 06. 2023   Meniny má MDD, Žaneta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Metropola východu privíta cez víkend festival Košické Hanusove dni
P:3, 20. 10. 2022 10:58, DOM

Košice 20. októbra (TK KBS) Už tento víkend, od 21. do 23. októbra, sa v Košiciach uskutoční festival Košické Hanusove dni. Leitmotívom 7. ročníka festivalu je "stretnutie identít". „Práve dnes mnohí zápasia so svojou identitou: s telom, sexualitou, vierou. Budeme hľadať odpovede na otázky ako je možné v „tekutej“ spoločnosti žiť v pevných a ukotvených identitách. Ako je možné mať pevné postoje a zároveň nevnímať druhého ako hrozbu, ale viesť s ním autentický dialóg?,“ pýta sa šéfredramaturg festivalu Juraj Šúst.

Téma festivalu "Stretnutie identít" plynule nadväzuje na tému Bratislavských Hanusových dní "Krehkosť identít". „Slovo stretnutie má vyjadrovať, že chceme poskytnúť priestor na odbornú, vážnu, ale aj priateľskú a otvorenú debatu medzi rôznymi svetmi. Naším cieľom je hľadanie Pravdy a veríme, že tá sa dá nájsť jedine kultivovanou diskusiou a vypočutím rôznych názorov. Náš festival je otvorený rôznym pohľadom na svet a budeme radi, ak sa aj ako diváci prídete o tom presvedčiť,“ spresňuje manažérka festivalu Rebeka Lukáčová.

Tohtoročnými hlavnými hosťami sú vladyka Cyril Vasiľ, ktorý vystúpi s prednáškou na zvlášť v týchto dňoch aktuálnu tému Ako liečiť zlo láskou? o poslaní kresťanstva v kultúre a verejnom živote a Rod Dreher, autor bestsellerov Benediktova voľba (Postoj 2017) a Neži v lži (Postoj, 2021) ktorý divákom v podujatí O stredoeurópskej duši príde povedať, ako a čím ho inšpiruje identita strednej Európy. Tohtoročné Košické hanusove sa budú dotýkať osobitne aj témy sexuality. V polemickej diskusii Biblia a sex budú dvaja protestantskí teológovia hľadať odpoveď na otázky sexuálnej morálky a v podujatí  Sexuálne zneužívanie aj v Cirkvi? budú traja hostia Ewa Jarkowská, Andrej Kačmár a Rod Dreher diskutovať o reakciách cirkví na tento smutný fenomén súčasnosti.

Program aj všetky typy vstupeniek sú na stránke khd.sk. Program festivalu je možné sledovať aj online cez stream. Organizátorom festivalu je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, katolícke akademické spoločenstvo otvorené pre všetkých ľudí, ktorí hľadajú pravdu. Víziou SLH je byť inšpirujúcim spoločenstvom vzdelaných a angažovaných kresťanov, ktorí budú obohacovať kultúru a verejný život na Slovensku. Viac informácií prináša stránke slh.sk.

TK KBS informovala Veronika Bočkayová( TK KBS, vbo, ml; pz ) 20221020015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]