[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 10. 06. 2023   Meniny má Margaréta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Godzone tour sa začína už v pondelok v Prahe, vstup bude opäť zadarmo
P:3, 19. 10. 2022 12:26, DOM

Bratislava 19. októbra (TK KBS) Už 24. októbra 2022 sa začína 14. ročník evanjelizačných koncertov Godzone tour, ktorého sa zúčastňujú tisícky účastníkov. Tento rok sa uskutočnia v Prahe, Ostrave, Žiline, Prešove, Banskej Bystrici a v Bratislave. Organizátori už teraz pozývajú k modlitbám a pôstu za toto podujatie.

Do začiatku štrnásteho ročníka Godzone tour s názvom "Nevzdávaj to" ostáva už len pár dní. Od 24. októbra do 29. októbra sa postupne v šiestich mestách Slovenska a Česka odohrá jedinečné vystúpenie, ktoré zaujme pozornosť nielen veriaceho diváka. Organizátori  preto ľudí pozývajú k tomu, aby zobrali so sebou na Godzone tour aj svojich priateľov či členov rodiny, ktorí potrebujú povzbudenie vo viere.

Vstup na podujatie je aj tento rok bezplatný

„Je ešte stále mnoho nádeje, ktorú treba rozšíriť medzi ľudí. Ešte nie je čas vysloviť vetu, že je dobojované. Verím, že to má zaznieť, že ako kresťania to nemôžeme vzdávať! Boh nás pozýva, aby sme kráčali, možno tmavou dolinou plnou nástrah, ale kráčali vpred,“ vysvetľuje Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.

Na tour sa dá dostať aj spoločným autobusom

Aj tento rok sa organizujú tzv. tour busy, ktorými sa účastníci môžu dopraviť na koncert aj z odľahlejších miest. Je dostupných už niekoľko spojov, na ktoré sa jednotlivci môžu prihlásiť na stránke tour.godzone.sk. Tieto autobusy organizujú spoločenstvá či farnosti samostatne.

Godzone tour prekvapí programom aj tentokrát

Hlavnou kapelou bude skupina ESPÉ s hosťami, ale  okrem nej bude na koncerte hrať napríklad kapela Alive z Čiech. Medzi ďalšími hosťami je írsky skladateľ žijúci na Slovensku James Evans či Katarína Jurová z východoslovenského spoločenstva MaranaTha. Z tanečníkov stojí za to spomenúť Ivanu Antolovú, ktorá tancuje aj v Národnom divadle a na Novej scéne. V tíme je tiež Pavol Danko, ktorý sa venuje scénickému tancu.

Okrem vizuálneho a hudobného programu bude súčasťou koncertu aj duchovné slovo od kňaza Marcela Hakoša, ktorý je pastierom oázy v talianskom Recanati a riaditeľom medzinárodnej školy evanjelizácie v Koinonii Jána Krstiteľa. Zaujímavé bude tiež pásmo svedectiev a tiež pozvanie vedúcich spoločenstiev a lídrov na pódium, aby sa spoločne modlili v jednote. Aj tento rok tiež bude pre účastníkov v každom meste dostupná spovedná služba.

Staňte sa lokálnym dobrovoľníkom

Projekt Godzone tiež ponúka zapojiť sa do Godzone tímu v konkrétnom meste. Stačí sa prihlásiť ako tzv. lokálny dobrovoľník a vybrať si z viacerých tímov, ako napríklad stavba, balenie, dobročinná aktivita v meste a ďalšie. Viac informácii ako aj formulár na prihlásenie nájdete na tour.godzone.sk.

Modlitba ako prostriedok podpory

Organizátori už teraz prosia o modlitby a pôst za celú organizáciu Godzone tour a za všetkých dobrovoľníkov, ktorí pôjdu na turné slúžiť. Do tejto modlitebnej reťaze sa dá zapísať na stránke tour.godzone.sk/modlitby-a-posty

Ako vzniklo Godzone tour?

Prvé turné sa uskutočnilo už v roku 2009. O rok neskôr vznikol projekt Godzone, ktorý pokračoval v realizácii evanjelizačných koncertov. Cieľom Godzone tour je prinášať evanjelium novým, a to kreatívnym a moderným spôsobom, čím chce prilákať a zaujať hlavne mladých ľudí.

Účastníci večerných koncertov majú možnosť vidieť bohatý program s hudobno-tanečnými vstupmi, chválové modlitby, tiež jedinečné príbehy a svedectvá ľudí z celého Slovenska a kvalitnú prepracovanú videoprodukciu.

Projekt Godzone je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garantmi projektu sú katolícky kňazi Ján Buc, Ondrej Chrvala a Dominik Markoš.

TK KBS informovala Kristína Vrábová( TK KBS, kr, ml; pz ) 20221019035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]