[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 04. 06. 2023   Meniny má Lenka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vízii Kolégia Antona Neuwirtha bude pomáhať nová Rada poradcov
P:3, 19. 10. 2022 11:46, DOM

Ivanka pri Dunaji 19. októbra (TK KBS) Vízii Kolégia Antona Neuwirtha bude pomáhať nová Rada poradcov. Nová platforma spojí občianske aj cirkevné autority v snahe pomôcť vízii Kolégia Antona Neuwirtha. Prvýkrát sa stretne v stredu 19. októbra.

Pozvanie prispieť k napredovaniu Kolégia Antona Neuwirtha prijalo jedenásť osobností z podnikateľského, občianskeho aj cirkevného prostredia. Rada poradcov vytvorí priestor skúseným odborníkom, ktorí veria poslaniu Kolégia, aby mu pomohli pri rozvoji svojimi skúsenosťami a poznatkami.

Členmi Rady poradcov budú provinciálna predstavená uršulínok na Slovensku Samuela Harmáčková OSU, spoluzakladateľ firmy Anasoft Michal Hrabovec, podnikateľ a filantrop Pavol Karaba, profesor priemyselného inžinierstva Ján Košturiak, lekárka a univerzitná profesorka Daniela Ostatníková, podnikateľ Štefan Šulek, riaditeľka Centra Dorka Jolana Šuleková, košický eparcha arcibiskup Mons. Cyril Vasiľ SJ, dcéra Antona Neuwirtha Anna Záborská, syn maliara Ladislava Záborského Vladimír Záborský a bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

Kolégium Antona Neuwirtha sa už viac ako trinásť rokov snaží realizovať poslanie formovať mysle a charaktery mladých ľudí vzdelávaním o kultúrnom dedičstve západnej civilizácie. Okrem rezidenčného štúdia pre vysokoškolákov v posledných rokoch rozvinulo aj programy pre stredoškolákov, učiteľov, deti a dospelých, ktorých sa ročne zúčastňujú stovky ľudí po celom Slovensku. Základným kameňom všetkých vzdelávacích programov Kolégia je klasické vzdelávanie. Novovzniknutá Rada poradcov pomôže Kolégiu Antona Neuwirtha lepšie vzdelávať a šíriť myšlienky pravdy, dobra a krásy v spoločnosti.

TK KBS informoval Ján Barčiak( TK KBS, jba, ml; pz ) 20221019031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]