[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Blíži sa konferencia o synodalite. Prihlasovanie je predĺžené do 15. októbra
P:3, 12. 10. 2022 13:50, DOM

Bratislava 12. októbra (TK KBS) Už budúci týždeň sa v Bratislave uskutoční medzinárodná konferencia o synodalite, na ktorej vystúpi aj generálny sekretár Medzinárodnej teologickej komisie Mons. Piero Coda, jeden z najvýznamnejších teológov súčasnosti. Svoju účasť potvrdil aj apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli.

Synoda, konferencia, program, plagat

Konferencia sa bude konať  v piatok 21. októbra od 9:00 do 15:45  v Aule Benedikta XVI. na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Program konferencie pozostáva z dvoch dopoludňajších a jedného popoludňajšieho bloku. 

Hlavnú prednášku bude mať prof. Mons. Piero Coda, ktorý je okrem iného aj člen teologickej komisie synody o synodalite.

Bude hovoriť o synodálnej obnove Cirkvi, rozlišovaní a potrebe nového myslenia. Nasledovať budú príspevky slovenských a zahraničných odborníkov na tému aplikácie synodálnej obnovy v oblasti myslenia, spirituality, komunikácie, pastorácie a ďalších perspektív synody na Slovensku. Tento dopoludňajší program sa uskutoční v slovenskom a talianskom jazyku. 

Popoludní od 12:30 do 15:45 si účastníci budú môcť vybrať jednu z dvoch paralelných sekcií prednášok slovenských teológov z rôznych častí Slovenska: biblicko-patristickú a systematickoteologickú sekciu alebo kánonickoprávnu a praktickoteologickú sekciu. Popoludňajší program bude v slovenskom jazyku.

Podujatie je určené širokej odbornej i laickej verejnosti a jeho cieľom je prispieť k aktuálnemu synodálnemu procesu a prehĺbeniu synodality. 

Viac informácií nájdete na plagáte a na stránke nm.sk. Je potrebné sa zaregistrovať do soboty 15. októbra tu a na mieste uhradiť účastnícky poplatok.  V čase návštevy Mons. Piera Codu v Bratislave vydá Vydavateľstvo Nové mesto jeho dve knihy: Božie meno je Láska a Žiť a myslieť v Trojici. Obe publikácie budú priamo na konferencii v predaji za zvýhodnenú cenu.

TK KBS informoval Ján Heriban( TK KBS, jhe; ml ) 20221012021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]