[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V októbri viac ako 95 detských skupín, rodín a tried koná DOBROčiny
P:3, 12. 10. 2022 11:49, DOM

Bratislava 12. októbra (TK KBS) V októbri eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pozýva deti a mladých zapojiť sa do obnovenej kampane DOBROčiny, ktorou nahrádza kampaň Detský čin pomoci. Aktuálne sa do tohto ročníka zatiaľ prihlásilo viac ako 95 skupín. Väčšinu tvoria členské farnosti eRka, no prihlásených je aj niekoľko školských zariadení a rodín. Zapojiť sa do DOBROčinov môžete aj vy. 

„Chceme aktuálnejšie a údernejšie komunikovať misiu kampane: pretvárať svet spolu s deťmi. Dokážeme to práve realizáciou DOBROčinov. DOBROčiny sú skutky nezištnej pomoci, ktoré iniciujú deti a následne ich so svojím DOBROtímom uskutočnia v svojom okolí,” vysvetľuje zámer Monika Vojtašáková, koordinátorka kampane.  

Uplynulo len niekoľko dní z mesiaca október a mnohé skupinky neváhali a realizovali už prvé stretko v rámci DOBROčinov. „Každý rok sa snažíme zapojiť do kampane, ktorú robí eRko, preto aj tento rok nie je výnimkou, aby sme sa naučili nezištne konať dobro a mať úctu k prírode. Videli sme potrebu pohrabať listy v okolí kostola a skrášliť tak spoločný priestor,” približuje dôvod zapojenia sa so svojou skupinkou do DOBROčinov rehoľná sestra Teodózia zo Zuberca. “

„My sme sa rozhodli zapojiť, pretože cítime potrebu vytvárať deťom prostredie, v ktorom si uvedomujú dôležitosť životných hodnôt, a že aj oni malými krôčkami môžu prispievať ku zveľaďovaniu našej planéty a našich životov.” dopĺňa animátorka Daniela z Likavky. 

Do kampane sa v tomto roku zatiaľ zaregistrovalo viac ako 95 skupín, čo v súčasnosti predstavuje približne 2199 detí a 396 vedúcich skupiniek, niekoľko školských zariadení a rodín. Zapojiť sa môžu aj nečlenovia eRka, prípadne záujemcovia zo strany škôl i farností v ktorých eRko nepôsobí. Zaregistrovať sa je možné aj v priebehu kampane na webe DOBRočinov www.erko.sk/dobrociny. Na stránke sú k dispozícii metodické materiály aj grafický balík.

DOBROčiny sú celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október pretvárať svet dobrom na krajšie miesto pre všetkých. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa koná 1. ročník obnovenej kampane.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko; ml ) 20221012016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]