[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozvánka zapojiť sa do nového arcidiecézneho programu prípravy na sviatosť birmovania
P:3, 10. 10. 2022 14:24, DOM

Bratislava 10. októbra (TK KBS) Arcidiecézny katechetický úrad Bratislavskej arcidiecézy pozýva všetky farnosti arcidiecézy zapojiť sa do nového programu prípravy na sviatosť birmovania. Program „Môže byť z Nazareta niečo dobré? Poď a uvidíš“ (por. Jn 1,46) vovádza do života viery a podáva základy katolíckeho náboženstva, avizuje metodička pre katechézu vo farnosti Martina Šipošová.

Program ponúka nové formy prípravy a dynamiku stretnutí, základný manuál pre kňazov, metodický materiál, pracovné listy, úvodné hry na uvoľnenie atmosféry a spojenie skupiny a rôzne ďalšie pomôcky ako sú napríklad videá. „Dáva príležitosť poznať Boha a nadobudnúť s ním skúsenosť, spoznať seba samého a svoje poslanie a rásť vo viere prostredníctvom spoločenstva," píše Šipošová. „Dáva príležitosť „učiť sa žiť vieru v každodennom živote a vydávať o nej svedectvo, žiť sviatosti a s Bohom si vytvoriť osobný vzťah, zapojiť do prípravy rodičov aj celú farnosť a zostať súčasťou farského života aj po sviatosti birmovania," dodáva Šipošová.

Hlavné princípy programu sú kerygmatický prístup a pedagogika iniciácie. Ide o cestu, ktorá sa snaží vytvoriť ľuďom čo najpriaznivejšie podmienky pre uvádzanie Bohom, ktorý ako prvý k nim prehovára. „Sám pozýva a vovádza do oblastí, ktoré chce dať poznať. Kľúčovými osobami celého programu sú animátori. Preto program dáva možnosť rásť a formovať sa v službe animátora formou mentoringu a učí zručnostiam umenia sprevádzať. Animátor uľahčuje iným rast skúsenosti viery, ktorej nie je správcom. Boh je ten, čo ju vkladá do srdca človeka," pokračuje metodička programu, v ktorom je využitý evanjelizačný prístup, ktorý vieru predkladá a nie predpokladá.

Program, birmovanie, letak 1 Program, birmovanie, letak 2

Osvojenie si základných princípov programu, ich praktické použitie a nadobudnutie základných zručností umenia sprevádzať je možné v rámci seminára Sprevádzam spoločenstvo.  Viac sa o programe, seminároch a workshope sa môžu záujemcovia dozvedieť na stránke www.podauvidis.abuba.sk. Prvý workshop je naplánovaný na 5. novembra 2022. Bližšie informácie poskytne Martina Šipošová (msiposova@abuba.sk).( TK KBS, msi; ml ) 20221010030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]