[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Historicky prvá medzinárodná púť charít sa uskutočnila v meste Sárospatak
P:3, 10. 10. 2022 13:18, ZAH

Maďarsko 10. októbra (TK KBS) Historicky prvá medzinárodná púť charít sa uskutočnila v sobotu 8. októbra v maďarskom meste Sárospatak, rodisku sv. Alžbety Uhorskej.  Okrem duchovného programu bola zachovaná aj tradícia oceňovania pracovníkov za ich usilovnú a dobre odvedenú prácu v jednotlivých arci/diecézach. Patrónka všetkých charitatívnych organizácií, Sv. Alžbeta, darovala núdznym chlieb a ruže, na púti sa symbolicky rozdával účastníkom posvätený chlieb.

V predvečer púte sa uskutočnila prvá konferencia riaditeľov slovenských a maďarských charít, za účasti hostí z Belgicka a Ukrajiny.  Cieľom stretnutia bolo nadviazať užšiu spoluprácu v rámci pomoci núdznym na Slovensku a v Maďarsku, zhodnotiť pomoc Ukrajincom a najmä pomáhať im adresne a tam kde je to možné aj spolu.

„Cieľom tohto stretnutia je navzájom sa inšpirovať, pomáhať si a koordinovať našu spoluprácu a pomoc tak smerom k Ukrajine, ako aj v prospech núdznych na Slovensku a v Maďarsku,“ vyjadril sa k téme diecézny riaditeľ Spišskej katolíckej charity Pavol Vilček. Zástupcovia ukrajinskej charity sa poďakovali za pomoc, ktorej sa im od začatia vojnového konfliktu dostalo a stále dostáva, aj keď obidve charity im pomáhali aj v minulosti.

Generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity, Miroslav Dzurech, k tejto téme dopĺňa: „Vidíme množstvo príležitostí na zmysluplnú spoluprácu, veľký priestor na vzájomné obohacovanie pracovníkov aj dobrovoľníkov charity. Rovnako som rád, že sa tohto stretnutia zúčastnili aj partneri z Ukrajiny, zvlášť v tomto pre nich mimoriadne kritickom období,“ uzatvára.

Všetci zúčastnení sa zhodli na tom, že takýchto stretnutí musí byť viac. Pretože ak budeme spolupracovať, dokážeme lepšie pomôcť ľuďom nachádzajúcim sa v ťažkých životných situáciách. Najbližšie napríklad vystrojením spoločných maďarsko-slovenských dodávok humanitárnej pomoci na Ukrajinu v priebehu mesiaca.

TK KBS informovala Katarína Havrilová( TK KBS, kha; ml ) 20221010027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]