[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 05. 2024   Meniny má Júlia, Juliana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spoločenstvo Cleopas pozýva na adventný víkend s Bibliou v Badíne
P:3, 10. 10. 2022 12:42, DOM

Badín 10. októbra (TK KBS) Spoločenstvo Cleopas, o.z. organizuje adventný víkend s Bibliou, ktorý sa uskutoční v dňoch 25. – 27. novembra 2022 v Dome Xaver v Badíne. „Pôjde o biblicko-duchovné sústredenie spojené so spoločnou modlitbou, animovanou adoráciou a požehnaním adventných sviec," avizuje Zuzana Očkajáková.

Akcia je určená pre tých záujemcov o Božie slovo v Biblii, ktorí majú záujem aj o spoločnú liturgickú modlitbu. Prednášajúcimi budú doc. Jozef Jančovič a  doc. Blažej Štrba. Program je k dispozícii TU.

Vikend, biblia, advent, plagat

Cleopas je občianske združenie, ktorého cieľom a predmetom činnosti je dobrovoľnou aktivitou svojich členov a priateľov podporovať vedeckú a odborno-popularizačnú činnosť súvisiacu s vedeckým časopisom Studia Biblica Slovaca (www.biblica.sk) a vydávanie publikácií predovšetkým v edícii Studia Biblica Slovaca – Supplementum. Zároveň chce napomáhať realizácii rozvojových projektov redakcie časopisu StBiSl, organizovať, respektíve podieľať sa na organizovaní podujatí (konferencie, semináre, sústredenia magistrov teológie…), šíriť záľubu a život s Božím slovom prostredníctvom podkastov komentárov k biblickým textom a podporovať odborné biblické podujatia s cieľom posilniť stavovské kresťanské tradície.

Pomenovanie Cleopas je latinská forma slovenského Kleofáš a názov odkazuje na Kleofáša – jedného z Ježišových učeníkov. Iba Lukášovo evanjelium o ňom píše menovite v známej udalosti, kde zmŕtvychvstalý Ježiš stretá dvoch učeníkov na ceste do Emauz (Lk 24,13-22). Práve Kleofáš položil Ježišovi otázku „Ty si vari jediný cudzinec v Jeruzaleme, ktorý nevie, čo sa tam stalo v týchto dňoch“ (v. 18). Ježiš viedol s Kleofášom pútavý dialóg. Ten učeníkom opäť rozpálil srdcia pre evanjelium. Sviatok tohto svätca sa v rímskom martyrológiu pripomína 25. septembra.

Zdroj: cleopas.biblica.sk( TK KBS, cl, zbo; ml ) 20221010026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]