[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Viera do vrecka pripomína dôležitosť rodiny, má názov Nádej je v rodine
P:3, 10. 10. 2022 10:20, DOM

Bratislava 10. októbra (TK KBS) Vydavateľstve DON BOSCO prináša októbrovú edíciu Viery do vrecka. Pripomína dôležitosť rodiny. S názvom Nádej je v rodine ju napísala výkonná riaditeľka Centra pre rodinu Bratislavskej arcidiecézy Monika Jucková, ktorá má s manželom Alfonzom osem detí.

Bratislava, viera do vrecka, rodina, oktober, titulka

„O  rodine sa veľa napísalo a napíše. V  tejto knižke vám skúsim načrtnúť čosi z toho, čo nás zaujíma, čo nás denne trápi, čo potrebujeme. A s čím mám osobné skúsenosti, čo sama prežívam a pozorujem. Čo ma posledné dni, mesiace, roky oslovilo vzhľadom na sviatostné manželstvo. Silu svedectiev, ktoré odzneli na Svetovom stretnutí rodín v Ríme koncom júna roku 2022. A v neposlednom rade aj mimoriadny záujem pápeža Františka o manželstvo a rodinu,“ píše v úvode knihy absolventka Katolíckej teológie na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte UK v Bratislave.

„Sledujem u ľudí na Slovensku či na potulkách Európou veľa smútku, skepticizmu, osamotenosti. Bez ohľadu na to, či sú veriaci. Všetci však prichádzame z rodiny a chceme sa posunúť k radosti, optimizmu, k prežívaniu spoločenstva. Mám nádej, že prijatie, spoločenstvo, pomoc v problémoch a radosť zo života – je v rodine. V kútiku duše verím, že po prečítaní tejto knižky budete mať túto nádej aj vy,“ dodáva predsedníčka Únie centier a poradní pre rodinu, členka Rady KBS pre rodinu, kresťanská koučka a konzultantka Monika Jucková, ktorá sa venuje párom a participuje na príprave snúbencov.

Z knihy:

Každý človek je jedinečný a originálny Boží výtvor a aj spojenie dvoch špecifických pováh vytvorí jedinečnú manželskú dvojicu. Bola by to aj nuda, keby sme boli rovnakí. A  je dobré, aby sme rozdielnosť nás dvoch prijali ako dar, keď nám v prvých rokoch spadnú z očí ružové okuliare. Môžeme sa cvičiť v nežnosti a drobných pozornostiach a učiť sa žasnúť nad osobnosťou toho druhého. Chyby predsa máme obaja, ach, tie moje sa ťažko priznávajú. Prijímame sa navzájom nedokonalí, ale v smere k spoločným cieľom a túžbam. Môže sa stať, že čas snúbeneckej prípravy sa dokončí práve v prvých rokoch manželstva, postupne ako mladý človek dozrieva.

Hlavnou líniou edície Viera do vrecka 2022 z dielne Vydavateľstva DON BOSCO je uvažovanie o posolstvách Svätého Otca Františka, ktoré ako semienka zasial pri svojej návšteve Slovenska, aby priniesli úrodu aj v našom živote. Ročné predplatné edície si môžete objednať TU.  Viac informácií o edícii a Vydavateľstve DON BOSCO nájdete na e-shope www.donbosco.sk.

TK KBS informoval Peter Novák( TK KBS, pno; ml ) 20221010016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]