[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 22. 06. 2024   Meniny má Paulína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež prijal školských kaplánov zo Švajčiarska a Charitu z Dánska
P:3, 08. 10. 2022 08:58, ZAH

Vatikán 8. októbra (RV) Aj v prvom októbrovom týždni mal Svätý Otec svoje dopoludnia zaplnené audienciami a stretnutiami pre skupiny i jednotlivcov. V dennom rytme prijíma predstaviteľov Rímskej kúrie, apoštolských nunciov, biskupov z rôznych častí sveta, ako aj osobnosti verejného života.

V piatok 7. októbra prijal pápež František delegáciu Charity z Dánska. Stretol sa aj so skupinou školských kaplánov z frankofónnej západnej oblasti Švajčiarska (Suisse romande), ktorým venoval aj krátky príhovor. Prinášame z neho niekoľko myšlienok:

„Rád vidím vašu prácu na pozadí synody pre mladých a s mladými, ktorú sme zažili pred štyrmi rokmi. Ani tá synoda sa neskončila krásnym záverečným dokumentom, ale bola vyvrcholením cirkevného putovania, ktoré zasadnutiu predchádza a po jeho skončení pokračuje. A povedal by som, že aj vy môžete svojou prítomnosťou po boku mladých ľudí v istom zmysle napísať nové stránky listu, ktorý vyšiel z tejto synody: apoštolskej exhortácie Christus vivit z 25. marca 2019.

Vždy, keď niekto z vás kráča po boku dvoch či troch mladých ľudí pri ich putovaní, počúva ich, počúva ich sklamania, neúspechy, pochybnosti, ktoré v sebe nosia, a potom im hovorí o Ježišovi Kristovi a prebúdza v ich srdciach nádej, obnovuje sa niečo zo skúsenosti emauzských učeníkov. Nezávisí to od vašej šikovnosti: je to živý Kristus, ktorý tam kráča, je to jeho Duch, ktorý pôsobí; ale je dôležité, aby ste tam boli, vaša prítomnosť pri nich je potrebná. Byť tam, sprevádzať ich.

A ďalší aspekt, ktorý si zaslúži zdôraznenie, je ekumenický: ste katolíci i protestanti a vzájomne spolupracujete.“

Počas dopoludnia pápež jednotlivo prijal predsedu Konferencie biskupov Madagaskaru Mons. Marie Fabiena Raharilamboniainu OCD, apoštolského nuncia vo Veľkej Británii Mons. Claudia Gugerottiho i stáleho pozorovateľa Svätej stolice pri úradoch OSN v Ženeve Mons. Fortunata Nwafukwu.

Vo štvrtok sa v Klementínskej sále Svätý Otec prihovoril účastníkom medzinárodnej konferencie na tému „Svätosť dnes“, organizovanej Dikastériom pre kauzy svätých. V Sále bibliotéky v ten istý deň prijal niekoľkočlennú delegáciu katolíckej charizmatickej komunity francúzskeho pôvodu „Chemin Neuf“.

V stredu 5. októbra mal Svätý Otec okrem generálnej audiencie aj ekumenické stretnutie s členmi Medzinárodnej katolícko-metodistickej komisie. Skupinu sprevádzanú kardinálom Kurtom Kochom, prefektom Dikastéria na podporu jednoty kresťanov prijal ráno ešte pred generálnou audienciou. Pobudol s nimi sediac v kruhu v menšej sále komplexu Auly Pavla VI.( TK KBS, RV, jb; rp ) 20221008002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]