[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 04. 06. 2023   Meniny má Lenka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Apoštolský nuncius na Slovensku prijal zástupcov zasvätených na Slovensku
P:3, 07. 10. 2022 08:30, DOM

Bratislava 7. októbra (TK KBS) Apoštolský nuncius na Slovensku Nicola Girasoli prijal na nunciatúre v Bratislave zástupcov zasvätených na Slovensku. Rehoľníkov zastupoval Juraj Ďurnek ako predseda Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku so svojou zástupkyňou Renátou Jamborovou a Janou Kurkinovou.

Nový apoštolský nuncius sa zaujímal o život a pôsobenie rehoľníkov na Slovensku, ktorí ho privítali a predstavili mu rôznorodosť zasväteného života v našej krajine. Rehoľníci na Slovensku pôsobia nielen v duchovno-pastoračnej oblasti, ale aj sociálnej, zdravotníckej,  vzdelávacej a misijnej.

Ako sám povedal, o slovenských zasvätených a ich živote počul už od samotného pápeža Františka, ktorý bol minulý rok u nás na návšteve. Taktiež sa zaujímal o život rehoľníkov v procese synodality, kde vyjadril nádej, že rehoľníci žijú synodalitu.

Zástupcovia zasvätených hovorili o ovocí spoločného synodálneho kráčania s laikmi v cirkvi, ktoré ešte viac prehĺbilo vzájomnú spoluprácu, budovanie komúnia, lepšie rozlišovanie a živú evanjelizáciu. V osobnom a rodinnom prostredí pripomenul slovenských zasväteným, že majú veľký potenciál, ktorý možno násobiť v každej chvíli ak človek vychádza zo seba a nenechá si radostnú zvesť len pre seba.

Na záver stretnutia nuncius prijal pozvanie na novembrové zhromaždenie Konferencie, kde sa stretne so všetkými vyššími predstavenými na Slovensku. Prisľúbil rehoľníkom podporu a pomoc pri riešení niektorých otázok týkajúcich sa fungovania inštitútov.       

Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (KVRPS) je cirkevnou organizáciou, ktorá združuje vyšších rehoľných predstavených mužských a ženských rehoľných inštitútov a spoločností apoštolského života na Slovensku.

Konferencia je zriadená Apoštolskou stolicou, podporuje rozvoj zasväteného života, uľahčuje vzájomnú komunikáciu a riešenie rôznych spoločných otázok členov a upevňuje vzťahy medzi zasvätenými osobami a ďalšími cirkevnými inštitúciami.

Zdroj: kvrps.sk( TK KBS, kvrps, fc, ml; pz ) 20221007012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]