[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 24. 06. 2024   Meniny má Ján      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovo prináša aj rubriky venované liturgii a dielu Mikuláša Kabasilasa
P:3, 05. 10. 2022 14:14, DOM

Prešov 5. októbra (TK KBS) Vyšlo nové číslo gréckokatolíckeho časopisu Slovo. Prinášame jeho anotáciu, ktorú pripravil šéfredaktor Juraj Gradoš.

Prvé októbrové číslo časopisu gréckokatolíkov Slovo začína poslednou časťou zamyslenia sa nad minuloročnou homíliou Svätého Otca Františka v Prešove. Jeho návštevu obohatil spojený zbor a práve chrámovému zborovému spevu je venovaná téma čísla z pera dirigenta Tomáša Pecucha, v ktorej pozerá na toto umenie nielen z historického hľadiska.

V téme chrámového spevu časopis pokračuje rozhovorom, v ktorom Michal Glevaňák predstavuje karpatorusínskeho činovníka Jána Kizáka. Modlitba je pre kresťana základným pilierom vzťahu s Bohom. Ale aká má byť? Spontánna alebo tradičná? Túto dilemu rieši František Sochovič.

V tomto čísle Marko Durlak otvára dve rubriky - prvá je venovaná liturgii a druhá dielu Mikuláša Kabasilasa Život v Kristovi. O tom, že postihnuté dieťa môže byť pre rodinu požehnaním, vydáva svoje svedectvo Miroslav Hamarčák. Expert na médiá Juraj Rusnák prináša pohľad na moderný fantasy svet a približuje jeho fungovanie. Zároveň ponúka pomoc rodičom pri výbere toho správneho fantazíjneho sveta pre ich deti.

Psychologička Mária Nemčíkova sa v časopise zamýšľa nad dopadom služby blížnemu na psychiku človeka a Adriana Matoľáková ponúka zopár nápadov, ako sa ľahšie naučiť po slovensky. A nakoniec spravodajstvu dominujú stretnutia gréckokatolíckej mládeže naprieč celým Slovenskom - od Juskovej Vole, cez Viničky až po Kľačno.

TK KBS informoval Juraj Gradoš( TK KBS, jgr, ml; pz ) 20221005032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]